3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ ۱۵:۱۵:۱۰
کد مطلب:  959478
اعلام نتایج آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از اعلام نتایج آزمون جامع( اصلح) مهارت آموزان ورودی سال‌های96 و97 و افراد باقی‌مانده سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، کچوئیان مجموع مشمولان آزمون اصلح ورودی سال‌های 96 و 97 و افراد باقی‌مانده از سال 95 را 15 هزار و908 نفر اعلام و تصریحکرد: از این تعداد شرکت‌کننده نزدیک به 95،4 درصد موفق به کسب گواهی صلاحیت‌های حرفه معلمی شدند.

وی با اشاره به موفق نشدن تعداد 4،6 درصد از مهارت آموزان برای کسب گواهی صلاحیت‌های حرفه معلمی گفت: دهه سوم آذرماه سال جاری زمان برگزاری آزمون جبرانی برای این تعداد مهارت آموز است.

این مقام مسئول، با تأکید برپایش و رصد صلاحیت حرفه‌ای افراد برای ورود به دستگاه آموزش‌وپرورش، افزود: سنجش و اندازه‌گیری دانش، مهارت و نگرش افراد برای ورود به سیستم آموزش‌وپرورش کشور لازم و ضروری است.

کچوئیان، خاطرنشان کرد: در راستای جبران نیروی انسانی موردنیاز آموزش‌وپرورش وفق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، فارغ‌التحصیلان علاقه‌مندبه حرفه معلمی از سایر دانشگاه‌های کشور پس از گذر از مراحل آزمون استخدامی، مصاحبه و گزینش با ورود به دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره‌های مهارت‌آموزی می‌توانند وارد این حرفه شوند.

وی ادامه داد: پس از پایان دوره‌های مهارت‌آموزی و گذر از آزمون اصلح، مهارت آموزان با دریافت گواهینامه صلاحیت‌های حرفه‌ای می‌توانند به‌افتخار معلمی نائل آیند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون جامع تصریح کرد: مهارت آموزانشرکت‌کننده دراینآزمون می‌تواننداز ساعت 19 امروز سه‌شنبه 14 آبان ماه جاری با ورود به سامانه هدفبه نشانیhadaf.cfu.ac.ir   از نتایج آزمون مطلع شوند.

وی در خصوص امکان اعتراض برخی از مهارت آموزان نسبت به نتایج اعلام‌شده اظهار داشت: آن دسته از مهارت آموزانی که نسبت به نمره خود اعتراض دارند می‌توانند از روز شنبه 18 آبان تا پایان روز پنج‌شنبه30 آبان ماه جاری به مدت دو هفته با ورود به سامانه ثبت اعتراض در پورتال اصلی دانشگاه اقدام و نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، با تأکید بر عدم مراجعه حضوری افراد، 18 تا30 آبان ماه سال جاری را زمان پاسخگویی به اعتراض مهارت آموزان ذکر کرد و گفت: بدیهی است مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان فقط پاسخگوی اعتراض‌هایی خواهد بود که توسط مهارت آموز در سامانه ثبت اعتراض درج‌شده باشد.

عضوهیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت پیگیری این امر را از وظایف اصلی مهارت آموز برشمرد و تأکیدکرد: مرکز سنجش این دانشگاه پاسخگوی اعتراض‌های خارج از زمان مقرر نخواهد بود.

شایان‌ذکر است،  نتایج اعلام‌شده آزمون اصلح، ملاک عمل مسئولان ذی‌ربط به‌منظور تسریع و تسهیل صدور احکام افراد شرکت‌کننده در آزمون توسط وزارت آموزش‌وپرورش است.

به اشتراک بگذارید :