28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ ۱۱:۵۱:۱۸
کد مطلب:  958819
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
تصمیمات سلیقه‌ای یکی از بزرگترین آفت های مدیریت است

نشست تخصصی معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت مناطق۲۱ گانه شهرستان‌های استان تهران در دماوند برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در این نشست با اشاره به اینکه آموزش و توانمندسازی همکاران در راس امور معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت این اداره کل است، اظهار داشت: از این پس توزیع اعتبارات و منابع بر اساس برنامه های اولویت دار سند تحول بنیادین صورت خواهد پذیرفت.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم گیری درست باید بر مبنای آمار و اطلاعات صحیح صورت پذیرد، یادآور شد : بدون دسترسی به آمار و اطلاعات صحیح نمی توان تصمیمات شایسته و کارشناسی اتخاذ کرد که از کارایی لازم در رفع چالش ها برخوردار باشند.

بهارلو در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه مدیریت توانمند و به روز با شناسایی علت ها و چرایی مسائل و تحلیل گزارش های لازم به دنبال اخذ تصمیمات درست خواهد بود، تصریح کرد: خلاقیت، نوآوری و عدم تکرار روش‌های قدیمی باید در دستور کار مدیران قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه از تکرار روش‌های قدیمی نمی‌توان انتظار نتایج جدید داشت، اظهار داشت : نظارت بر عملکرد و ارزیابی کارکنان زیر مجموعه یکی از مهمترین وظایف مدیریتی است که نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.

بهارلو با اشاره به اینکه مسائل حوزه معاونت پشتیبانی مستقیما با معیشت و مسائل رفاهی همکاران محترم فرهنگی در ارتباط است، تاکید کرد:باید در این زمینه دقت و توجه لازم را انجام داد و تکریم همکاران محترم فرهنگی به عنوان نخستین اصل به هیچ وجه فراموش نشود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تصمیمات سلیقه ای یکی از بزرگترین آفت های مدیریتی به حساب می‌آید، تصریح کرد: روش های سنتی و انجام طرح های بدون کارشناسی و عجولانه باعث ایجاد اختلال در نظم و سیستم خواهد گردید و باید به سمت فن آوری های نوین حرکت کرد.

به اشتراک بگذارید :