15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ۱۲:۰۱:۲۹
کد مطلب:  i04hWTQb
ششمین جشنواره جابر بن حیان در تربت حیدریه برگزار شد

ششمین جشنواره جابر بن حیان با ارائه بیش از هزار طرح و نوآوری دانش آموزان مقطع ابتدایی در شهرستان تربت حیدریه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تربت حیدریه ، نمایشگاه طرح علمی ،پژوهشی جابربن حیان با حضور رئیس اداره آموزش ابتدایی دوره اول اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، جمعی از مسئولین شهرستان ، دانش آموزان و مدیران مدارس در دو مرحله و در محل نماز خانه دبستان شاهد نهم دی و سالن دبستان ۲۲ بهمن تربت حیدریه  برگزار شد.

حسین رجبی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه ضمن تقدیر از طراحان این نمایشگاه؛ هدف از برپایی این جشنواره را ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان دانش آموزان و توجه به طرح ها و ایده های برتر دانش آموزان و شناسایی استعدادها و خلاقیت دانش آموزان ابتدایی عنوان کرد. و گفت: این جشنواره مدلی از جشنواره خوارزمی در مقطع ابتدایی است.

وی افزود : ۴۷۰۰طرح پس از فراخوان در ۸۰ مدرسه ابتدایی شهرستان تربت حیدریه ارائه شد که پس از داوری در پایان ۱۰۰۰ طرح به مرحله شهرستانی راه یافتند.

رجبی افزود:این جشنواره در ۴ بخش آزمایشی ، طراحی و ساخت ، نمایش علمی ، جمع آوری و طبقه بندی ، اجرا شده است

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت : مسیر آموزش و پرورش صرفا آموزش نیست ، بلکه کانون تربیت است.و جشنواره جابربن حیان موجب پرسشگری در دانش آموزان می شود.

لازم به ذکر است تربت حیدریه دبیرخانه استانی طرح علمی پژوهشی جابرابن حیان می باشد و این نمایشگاه از ۲۸ فروردین  تا ۲ اردیبهشت برای بازدید عموم در محل مذکور دایر است.

به اشتراک بگذارید :