2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ ۰۷:۳۵:۳۷
کد مطلب:  957793
وزیرآموزش‌وپرورش در حاشیه نواختن زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی و در دیدار با معلمان؛
رتبه‌بندی فرهنگیان در نیمه دوم سال 98 اجرایی می‌شود

وزیرآموزش‌وپرورش درحاشیه نواختن زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی و در دیدار با معلمان اظهارکرد: رتبه‌بندی معلمان در صورت تصویب آئین‌نامه مربوطه از اول مهرماه اجرایی می‌شود لذا این طرح در نیمه دوم سال 98 اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در دیدار معلمان دبیرستان دخترانه دوره اول علی‌اکبر داور منطقه 7 تهران که هم‌زمان با 13 آبان و در حاشیه نواختن زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد، اظهارکرد: معلم باید اطلاعاتش به‌روز باشد لذا یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های آموزش‌وپرورش، آموزش معلمان و تلاش برای ارتقای سطح علمی آن‌ها است.

 

وی افزود: در حوزه نیروی انسانی مشکلاتی وجود دارد و امسال بیش از یکصدهزار معلم کمبود داشتیم لذا ناچار شدیم با روش‌هایی که مطلوب خودمان نبود این کمبود را جبران کنیم.

 

حاجی میرزایی تصریح کرد: 50  درصد ازکمبودها را با بکارگیری بازنشستگان و مابقی را از طریق به‌کارگیری سایر نیروها و روش‌ها از جمله تدریس معاونین مدارس تأمین کردیم.

 

وی ادامه داد:  همه دارایی آموزش‌وپرورش، نیروی انسانی است لذا آموزش معلمان برای ما خیلی مهم است و قطعاً در این زمینه تلاش خواهیم کرد.

 

وزیرآموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: اگر همه‌چیز داشته باشیم اما معلم متخصص نداشته باشیم هیچ‌یک از اهداف ما محقق نخواهد شد.

 

وی درپاسخ به سؤال یکی ازدبیران درخصوص جذب  فرزندان فرهنگی اظهارکرد: جذب فرزندان فرهنگی نیازمند قانون است بنابراین پیگیراین موضوع هستیم.

 

عضوکابینه تدبیروامید افزود: رتبه‌بندی معلمان در صورت تصویب آئین‌نامه مربوطه از اول مهرماه اجرایی می‌شود لذا این طرح قطعاً در نیمه دوم سال 98 اجرایی می‌شود.

 

وی تراکم دانش‌آموزی را در بسیاری از مدارس غیرقابل‌قبول دانست و اضافه کرد: 23 هزار مدرسه داریم که آمار دانش‌آموزی آن‌ها زیر10 نفر است درصورتی‌که در برخی کلان‌شهرها تراکم کلاس‌های بیشتر از استاندار است لذا این توزیع نامناسب تراکم باید اصلاح شود و در این زمینه تلاش خواهیم کرد.

 

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه کشور تحت تحریم است و با مشکل بودجه مواجه هستیم لذا این امر درکیفیت فعالیت‌ها تأثیر منفی می‌گذارد، اظهارکرد: تمام تلاش ما این است که علیرغم همه مشکلات شرایط فعلی را بهتر کنیم.

 

شایان‌ذکر است؛ در ابتدای این دیدار تعدادی از دبیران در خصوص موضوعاتی ازجمله؛ آموزش ضمن خدمت، رتبه‌بندی، بازنشستگی پیش ازموعد، جایگزینی و جذب فرزندان فرهنگی، ضرورت وجود مشاوره در مدارس متوسطه، فراهم کردن بیشتر فرصت‌های تربیتی ... در محیطی صمیمی با وزیر گفتگو کردند.

به اشتراک بگذارید :