16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ ۱۷:۰۸:۴۷
کد مطلب:  957355
معاون رئیس جمهوری به مناسبت ۱۳ آبان در جمع دانش‌آموزان:
ابتکار: آزادی از یوغ ها، تنها راه سوق به تعالی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که ۱۳ آبان به مثابه ریشه استحکام انقلاب و ایران است، گفت: در این روز مردم ایران با پرداخت هزینه جانی در مقابل دخالت بیگانه و حس تحمیل شده تعیین تکلیف دیوصفتان، ایستادگی کردند، چرا که معتقد بودند آزادی از یوغ ها، تنها راه سوق به تعالی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و به نقل از ایرنا معصومه ابتکار امروز دوشنبه در دیدار با دختران دانش آموز مدال آور علمی که به مناسبت ١٣ آبان در دفتر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صورت گرفت، افزود: امروز با تاریخ و هویت ایران پیوند دارد، تاریخ و هویتی که به مثابه ریشه استحکام انقلاب و ایران را حفظ کرده است.
وی ادامه داد: سیزدهم آبان ماه مردم ایران با پرداخت هزینه جانی در مقابل دخالت بیگانه و حس تحمیل شده تعیین تکلیف دیوصفتان، ایستادگی کردند، چرا که معتقد بودند آزادی از یوغ ها، سوق به تعالی است.
ابتکار با ذکر خاطره حضور دکتر مصدق در سازمان ملل که نشان داد ایرانی بودن چه افتخار ارزنده ای است، گفت: پیش از انقلاب، ٣٨ درصد دختران دسترسی به آموزش ابتدائی نداشتند، موضوعی که دغدغه دانش آموزان سیزده آبان ٥٨ بود و برای رسیدن به این آرمان ها جان دادند. چنانچه شاهدیم پس از انقلاب شکوهمند این نرخ به شدت کاهش یافته و تنها ٤ درصد از دانش آموزان این دسترسی را ندارند.
وی یادآور شد: پیشرفت های زیادی صورت گرفته و از سختی ها فاصله گرفته ایم اما هنوز برای رسیدن به آرمان های متعالی مدنظر شهدای بزرگوار که برای آن جان دادند فاصله هست.
معاون رئیس جمهوری با تاکید بر این که اعتماد به نفس، خودباوری و اتکا به خداوند از جمله ویژگی های خوبی است که به دنبال آن هستیم، خطاب به دانش آموزان گفت: خود باید بخواهیم تا به آن برسیم.
به بیان ابتکار، دین برای سخت گیری و محدود کردن نیامده بلکه آمده زنجیرها را پاره کند تا انسان رشدی فردی و اجتماعی کند. شما دانش آموزان بدانید بحث اعتماد به نفس و مهارت های فردی که از ذهن شروع و به مهارت اجتماعی می رسد چراغ راه شما است و تلاش ما این است که این مسیر همواره باز باشد.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: در جمهوری اسلامی محدودیتی برای ارتقای توانمندی زنان و مردان وجود ندارد کما اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی بارها بر این امر تاکید کردند و عنوان داشتند موارد شرعی پیش رو راهی برای رسیدن به تعالی است.
وی با اشاره به این که زنان می تواند در همه عرصه های اجتماعی- سیاسی فعالیت کنند، اظهار داشت: یکی از هدفگذاری های دولت تدبیر و امید، حضور ۳۰ درصدی زنان در پست های مدیریتی است که این مسیر تا کنون به ۱۸ درصد رسیده است؛ اتفاق خوبی که بنیانگذار جمهوری اسلامی هم بر آن تاکید و همواهر عنوان می کردند زنان باید در مقدرات کشور دخالت کنند. امری که امیدواریم در آینده نزدیک به طور کامل محقق شود و زنان بتوانند در انتخابات پیش رو ۳۰ درصد کرسی مجلس را کسب کنند.
 

آلبوم تصاویر 

به اشتراک بگذارید :