15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ۱۱:۲۳:۱۳
کد مطلب:  QgOTVMGr
مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی عنوان نمود:
تلاش 3700خادم افتخاری درستادهای اسکان نوروزی وافزایش ضریب ماندگاری زائران فرهنگی امام رضا(ع) به بیش از4 روز ورشد12.5درصدی شایسته ی تقدیر است

دکترحسینی درآیین اختتامیه تجلیل از850نفراز سرایداران وعوامل اجرایی منتخب اسکان نوروزی استان گفت : فرهنگ رضوی کره ی مذاب فرهنگ ایرانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی، دکتر سید جوادحسینی در مراسم اختتامیه اسکان خادمین زائرین فرهنگی که با حضور مشاور وزیر ، مدیرکل تعاون وامور رفاهی وزارت ومعاون مدیرکل زیارت استانداری درهتل ثامن مشهد برگزار شدگفت:خوان گسترده حضرت علی بن موسی الرضا(ع) زمینه ی توفیق خدمتگذاری به زائرین آن امام همام را فراهم نموده است که مایه ی افتخار وسربلندی است.

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی درادامه با اشاره به بحث راهبردی توسعه درمحور زیارت گفت: فرهنگ ما ایران ی ها سه آبشخور دارد که در کتاب جامعه شناسی با تاکید برجامعه ایران به آن اشاره شده واصلی ترین آبشخور فرهنگ ایرانی اسلام ونماداین مبنای اصیل فرهنگی نیز امام رضا (ع) است که دریای رحمت وامام مهربانی هاست .

 وی فرهنگ ملی وملیت را دومین نماد فرهنگی و نماد آن را فردوسی وشاهنامه فردوسی  وسومین نماد فرهنگ ایرانی را فرهنگ غرب عنوان نمکوده وبرتقویت میزان همگرایی آموزه های فرهنگ ملی وفرهنگ عرفی با فرهنگ دینی تاکیدکرد.

دکترحسینی افزود: زیارت وفرهنگ رضوی یکی از مبنایی ترین عوامل نیروبخشی است که با کشش وحرارتی که ما درجامعه شناسی فرهنگی به آن کره ی مذاب می گوییم ، عناصر متداخل فرهنگی نامطلوب ،متداخل وناهمسان فرهنگی را دردرون خود ذوب می کند.

وی افزود: فرهنگ رضوی کره ی مذاب فرهنگ ایرانی است که همه ی تزاحم ها وتداخل ها را قدرت حذف ودفع دارد وازاین منظر درساحت تعلیم وتربیت دینی قرار دارد.

دکترحسینی با تاکید براهمیت کار بزرگ اسکان ومیزبانی از زائرین امام رضا (ع) درحوزه آموزش وپرورش استان از 3700دست اندرکار اسکان زائرین فرهنگی که موجب افزایش ضریب ماندگاری آنان به 4.2 روز ورشد12.5درصدی شده اند قدردانی کرد.

وی افزود: ما بایدفرهنگ میزبانی را ارتقا بدهیم  ودراین راستا بزرگترین پروژه اقامتی وآموزشی درقالب هنرستان گردشگری با 800نفرشب ظرفیت وتوجه به بعد اموزش نیروی انسانی وآموزشی آن ، در بهترین موقعیت درمجاورت حرم رضوی درحال اجراست .

دکتر کاظمی معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم‌ در این مراسم اظهار داشت: بیش از ۸۵۰ نفر از خادمان زائرین بارگاه نورانی امام هشتم امروز موردتقدیر قرار می گیرند.
اسکان یک حوزه فراوظیفه ای است که بر دوش آموزش و پرورش قرار دارد و در استان خراسان رضوی به میزبانی زائرین ولی نعمتمان افتخار می کنیم و همواره به دنبال افزایش سطح کیفیت خدمات ارائه شده به زائرین بوده ایم.
وی تقویت زیرساخت های فیزیکی مراکز اسکان آموزش و پرورش را از مهمترین برنامه های دوسال اخیر دانست و گفت: در این‌مدت بیش از ۳۰ آشپزخانه و ۱۶۰ چشمه حمام را در بیش از ۲۰۰ مدرسه ایجاد کردیم و در کنار این خدمات فرهنگی و پزشکی را به زائرین ارائه کردیم.
کاظمی در ادامه تاکید کرد: امسال طرح تکریم زائرین توسط دانش آموزان و همچنین طرح خادمین افتخاری را از برنامه های ابتکاری اجرا شده در این حوزه بوده ضمن این که روان سازی اسکان هم در دستورکار قرار داشت و علیرغم این که بالاترین میزان رضایت مندی از سوی بیش از ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر روز زائری که در پایگاه های اسکان ارائه شدند اما باز هم تلاش می کنیم در این زمینه برنامه های کیفی مان را توسعه دهیم.

شایان ذکراست طرح اسکان نوروزی آموزش وپرورش خراسان رضوی از26اسفند 94 آغاز وپس از16روزدرشامگاه 12فروردین ماه با ثبت 1میلیون و700هزار اقامت روز درقالب 1136 مدرسه  و 12هزارو440کلاس به کارخود پایان داد .

به اشتراک بگذارید :