15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ۱۰:۳۹:۰۴
کد مطلب:  te22UGZG
افتتاح دفتر مجمع خیّرین مدرسه ساز و مدرسه یار منطقه کوهسرخ

اوّلین جلسه هیئت موسس و هیئت مدیره مجمع خیّرین مدرسه ساز ومدرسه یار منطقه کوهسرخ با حضور فرماندار شهرستان کاشمر و نیز مسئولان منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش کوهسرخ، مهدی فروزان، فرماندار شهرستان کاشمر در این جلسه با تاکید بر عمل خیر وقف وانفاق و جایگاه آن در روایات وتعالیم اسلامی،تشکیل چنین جلساتی را مایه مباهات ،خیرات و ذخیره آخرت دانست ومهمترین نیاز آموزش وپرورش را ایجاد فضاها و شرایط مناسب برای تعلیم وتربیت بیان کرد.

وی یادآور شد آموزش وپرورش به تنهایی وبا تکیه بر اعتبارات تخصیص یافته که ۹۷ درصد آن صرف حقوق پرسنل می شود، به هیچ عنوان نمی تواند به صورت بهینه عمل کند و استفاده از کمک های خیّرین از ملزومات تعلیم وتربیت است.

وی از اینکه بیشتر وقت رئیس یک اداره آموزش وپرورش باید صرف جذب کمک های مالی باشد ابراز تاسف کرد و مهمترین وظیفه رئیس اداره آموزش وپرورش و معاونانش را برنامه ریزی برای رشد وترقّی همه جانبه دانش آموزان ذکر کرد.

فرماندار کاشمر در پایان سخنانش گفت: اگر می خواهیم آینده درخشانی داشته باشیم باید به حوزه های آموزش وپرورش، سلامت وتفکّر کمک کنیم.

حجت الاسلام دهقانی، امام جمعه شهر ریوش نیزاز مدرسه سازی به عنوان یکی از برترین اعمال خیر وماندگار یاد کرد .

در ادامه طاهریان ،رئیس اداره آموزش وپرورش کوهسرخ یکی از علل کاهش انگیزه و اعتماد به نفس دانش آموزان منطقه را که به طور زنجیره وار ادامه خواهد یافت، امکانات کم و محرومیت کوهسرخ بیان کرد و راه حل را در همّت و تلاش خیّرین و مسئولان منطقه وشهرستان جهت بهبود وضعیت موجود دانست.

وی هدف از تاسیس مجمع خیّرین را پیگیری امورمورد نیاز ودر اولویت آموزش وپرورش توسط نیکوکاران و خیّرین منطقه بیان کرد.

علی طاهریان همچنین از تغییر رفتار آموزشی در سال جاری تحصیلی سخن گفت وبا اشاره به مثبت شدن شاخص های آموزش وپرورشی منطقه ابراز امیدواری کرد درسال جاری نه تنها در مقوله کنکور بلکه در تمام مقاطع تحصیلی شاهد تحوّلی چشمگیر باشیم.

پس از اتمام جلسه مسئولان برای افتتاح دفتر مجمع خیّرین مدرسه ساز ومدرسه یارمنطقه در محل ساختمان دفتر حضور یافتند که پس از افتتاح، مبلغ ۸۰ میلیون ریال توسط "سید رضاحسینی" خیّر فرهنگی و۱۰ میلیون ریال توسط "علی خانی "خیّرپیشکسوت فرهنگی کمک نقدی وزمینی به مساحت ۲۵۰ متر مربِع درشهرکاشمرتوسط خیّرنیکوکار" مالک اسماعیلی "به آموزش وپرورش کوهسرخ اهدا شد.

در پایان مراسم، حاضران در هنرستان دخترانه کار ودانش الهام شریعت شهرریوش حاضر شدند وعلی خانی،خیّر بازنشسته فرهنگی که زمین هنرستان را بامساحتی حدود ۵۰۰۰ مترمربع اهدا کرده بود، یکی ازدست سازه های دانش آموزان را به عنوان هدیه دریافت کرد.

به اشتراک بگذارید :