15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ۱۰:۳۲:۴۰
کد مطلب:  5X5R6T20
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش گناباد:
انجمن اولیاء و مربیان مدارس، مظهر تلاش خانه و مدرسه برای تعلیم و تربیت است

فرماندار گناباد گفت: انجمن اولیاء و مربیان مدارس مظهر تلاش و کوشش خانه و مدرسه برای تعلیم و تربیت است و اگر خانه و مدرسه همسو و همراه نباشند، قطعاً تعلیم و تربیت به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان گناباد، محمد علی نبی پور فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش در نشست هم اندیشی پارلمان اولیاء و مربیان گناباد که در محل سالن اجتماعات شهید کفایی شهرستان برگزار شد، گفت: انجمن اولیاء و مربیان مجموعه ای است که از نظر تاریخچه دارای قدمت ۶۰ ساله در ایران است و امروزه این مجموعه با تغییرات محتوایی همچنان به کار خود ادامه می دهد.

وی اظهار کرد: انجمن اولیاء و مربیان مدارس مظهر تلاش و کوشش خانه و مدرسه برای تعلیم و تربیت است و اگر خانه و مدرسه همفکر، همسو و همراه نباشند، قطعاً تعلیم و تربیت به نتیجه نخواهد رسید.

نبی پور افزود: مجموعه مدرسه، خانه، مربیان و اولیاء باید همه با هم برای رسیدن به هدف نهایی خود که تربیت یک انسان متعهد، متخصص و موفق می باشد، همکاری نمایند تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

رئیس شورای آموزش و پرورش در خصوص تاثیر مشارکت والدین در امورات مدرسه بر دانش آموزان گفت: مشارکت والدین دانش آموزان در امور مدرسه سبب می شود دانش آموز در رفتار درونی و بیرونی خود با وظایف مدرسه همراه و همگام شود و روحیه مشارکت جویی دانش آموز بیشتر شود.

فرماندار گناباد یکی از موانع عدم تحقق هدف اصلی انجمن های اولیاء و مربیان در مدارس را سیستم اداری دولتی دانست و اذعان کرد: سازمان دولتی ایران، سازمانی متمرکز است و این ساختار متمرکز اجازه مشارکت را نمی دهد و لذا نقش انجمن اولیاء و مربیان و هدف مهم آنها در تعلیم و تربیت کم رنگ دیده می شود.

وی یکی از مشکلات دیگر انجمن های اولیاء و مربیان را نگاه صرفاً اقتصادی به این انجمن ها عنوان و خاطرنشان کرد: انجمن های اولیاء و مربیان در جامعه به عنوان مجموعه ای برای اهدای کمک های نقدی به مدارس شناخته می شوند درصورتیکه مشارکت اقتصادی یکی از وظایف این انجمن است و مهمترین وظیفه این انجمن ها همفکری و همیاری خانه و مدرسه است.

نبی پور ادامه داد: آموزش و پرورش با تشکیل پارلمان های متعددی در این سازمان درصدد حذف تمرکز زدایی از آموزش و پرورش می باشد.

فرماندار گناباد افزود:آموزش و پرورش گناباد از اداراتی است که در سطح استان و شهرستان می شود به آن بالید و در همه ی عرصه ها حرفی برای گفتن داشته است و تلاش همه ی دست اندرکاران و معلمان عزیز که با کمبود امکانات کارهای بزرگی را به سرانجام می رسانند شایسته تقدیر است.

سید محمد مهدوی مدیر آموزش و پرورش در ابتدای این جلسه گفت: یکی از اهداف  تشکیل پارلمانهای چهارگانه استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت می باشد.

مهدوی افزود: کمکهای شایانی توسط اولیا و خیرین محترم به مجموعه آموزش و پرورش شده است و اولیای آگاه همه دست به دست هم دادند و با همدلی، نوع خوبی از مشارکت را رقم زدند چرا که همگان می دانند که امروزه آموزش و پرورش با بودجه دولتی به هیچ عنوان نمی تواند از عهده امور برآید.

به اشتراک بگذارید :