26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ ۱۳:۰۳:۳۸
کد مطلب:  956365
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در مراسم 13 آبان :
کشورهای مستقل به اربابی آمریکا تن نمی دهند

صبح امروز با حضور امام جمعه و فرماندار اسلامشهر ،مدیرکل و معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مسئولین محلی زنگ انقلاب و مبارزه با استکبار جهانی در مدارس اسلامشهر نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محمد صید لو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی روز دانش آموز از حضار خواست اجازه بدهند  با ادبیات یک معلم در کلاس صحبت کند . وی به مناسبتهای این روز تاریخی اشاره نمود و گفت : با تبعید حضرت امام خمینی در سال 1343 به ترکیه  می خواستند صدایی که مردم به آن اعتماد داشتند و برای رژیم منحوص پهلوی خطرناک بود  را با تبعید خاموش کنند اما 15 سال پس از این واقعه دیدیم که نه تنها این صدا شنیده شد بلکه تبدیل به انقلابی شد که گستره ی پیام آن از مرز ایران زمین گذشته و اکنون استکبار جهانی نگران است که این صدا در تمام دنیا برایش مزاحمت ایجاد کند . واقعه ی دوم مربوط دانش آموزانی بودکه در 13 آبان 57 ، چند ماه قبل ازپیروزی  انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران جمع شدند و عده ای از آنها بی رحمانه به شهادت رسیدند . همین موضوع و مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی منجر به نامگذاری این ایام به نام روز دانش آموز شد  وی افزود :سفارت هر کشور قرار است پیام صلح و دوستی و آشتی و ارتباط مسالمت آمیز را منتقل کند  اما سفارت آمریکا را از این جهت لانه ی جاسوسی می نامیم که به عنوان مهمان پیام دشمنی برای مردم ایران داشتند و دانشجویان شجاع در 13 آبان ماه سال58 لانه ی جاسوسی را تسخیر کردند .

بنا بر این گزارش محمد صید لو اظهار داشت : آمریکا از دیرباز وقبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ایران سعی داشت با رسوخ در قدرت منافع خود را تامین بکند . پیام آمریکا به ما این است که من ارباب شما هستم . نه ما و نه هیچ کشورآزاده و مستقلی ارباب نمی خواهد .وی افزود:  زمانی آمریکا به بهانه ی ترویج و اجرای دمکراسی وارد کشورها می شد . اما امروز وقیحانه پیام این است که نفت و سرمایه ی شما را می خواهم و از هر کشوری که استقلال و آزادی ببیند می خواهد که نوکری او را بکند و البته به برکت نظام جمهوری اسلامی و به برکت فهم و درک عمیقی که در شما دانش آموزان از ابتدای انقلاب بوده این آرزو را به گور خواهند برد . وی تصریح کرد مصداق شعار مرگ بر آمریکایی که امروز من وشما دانش آموزان در 13 آبان ماه سر می دهیم یک رئیس جمهور، یک جغرافیای مشخص و مردم آمریکا نیست . این شعاردارای یک منطق مبنایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است . مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر منطق آمریکا . مرگ بر استعمار و استکبار آمریکا . مصداق آن  آمریکایی است که در تمام دوره ها ، به فکر استعمارو استکبار بوده وخود را ارباب کشورها می داند .

صید لو در ادامه گفت : امروز سرمایه گذاری دشمن بر روی نفوذ در تفکر شما دانش آموزان است . این آب و خاک به من و شما تعلق دارد و بیانیه ی گام دوم مقام معظم رهبری معطوف به آینده ای است که شما این کشور را مدیریت خواهید کرد و اگر امروز درک درستی نسبت به تاریخ کشورمان و تحلیل درستی نسبت به دشمنانی که داریم داشته باشید در آینده مسئولینی خواهید بود که انشاء الله این مملکت را به سرانجام وبه مسیری هدایت خواهید کرد که منجری به سربلندی و سرافرازی بیش از پیش میهن اسلامی مان خواهد بود . 

گفتنی است در طول سخنرانی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،  دانش آموز نوجوان حمید عظیمی  قاری برجسته اسلامشهر و استان به عنوان نماد یک دانش آموز موفق در کنار ایشان حضور داشت .

 

به اشتراک بگذارید :