15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ۰۹:۲۳:۳۹
کد مطلب:  EekTQflg
رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه 3 شیراز خبر داد:
تحصیل بیش‌از 7 هزار دانش‌آموز افغانستانی در ناحیه 3 آموزش‌وپرورش شیراز

رئیس ناحیه 3 آموزش‌وپرورش شیراز گفت: بیش از 7 هزار دانش‌آموز افغانستانی زیرپوشش این ناحیه هستند که 12 درصد جمعیت این ناحیه را تشکیل می‌دهند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، فرهاد اسماعیلی در حاشیه بهره‌برداری از آموزشگاه شهید حبیب‌زاده اظهار داشت: برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد ثبت‌نام از دانش‌آموزان مهاجر خارجی، آموزش‌وپرورش این ناحیه در سال گذشته 2 هزار دانش‌آموز افغانستانی را در مدارس این ناحیه ثبت‌نام کرده است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان مهاجر خارجی سفیران صلح و دوستی هستند و باید در ارائه خدمات آموزشی از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد، افزود: دانش‌آموزان افغانستانی همانند دانش‌آموزان این شهر به‌طور مساوی دارای یک مدرسه، کلاس و معلم بوده و در شادی‌ها و غم‌های یکدیگر نیز شریک هستند.

اسماعیلی تصریح کرد: ایران اسلامی همواره از تمام ظرفیت‌های خود برای ارائه خدمات آموزشی، تربیتی، رفاهی و دیگر نیازهای مردم این کشورها تلاش‌های بسیاری کرده و این روند هم‌اکنون نیز ادامه دارد.

رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه3 شیراز بیان داشت: ایران اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی بر اساس کنوانسیون ژنو و آموزه‌های دینی و اسلامی همواره با اسرای جنگی با احترام برخورد می‌کند و کرامت انسانی و حس نوع‌دوستی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی افزود: این ناحیه مانند دیگر ناحیه‌ها تمام امکانات آموزشی خود را برای ارتقای سطح علمی و آموزشی دانش‌آموزان افغانستانی و دیگر پناه‌جویان در اختیار آنان همانند گذشته قرار خواهد داد.

گفتنی است،‌ این مراسم با حضور معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش و معاون مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :