27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ۱۴:۳۲:۲۴
کد مطلب:  954291
پیام مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به مناسبت 13 آبان

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به مناسبت سیزدهم آبان،روز دانش آموز پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در متن پیام محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  آمده است:

سیزدهم آبان، نقطه عطف تاریخی و روز سرنوشت ساز انقلاب اسلامی است که لبریز از مبارزات انسان های شریف، آزادی خواه و طاغوت ستیزی است که ابا عبدالله حسین علیه السلام را مراد و الگوی خود می دانسته اند و با درس گرفتن از آزادی خواهی و ذلت ناپذیری او با طاغوتیان و یزیدیان زمانه خود به پا خاسته و مبارزه کرده اند.

این نقطه عطف چه بسا از عاشورا، امام حسین(ع) و یاران او آغاز می شود، با معمار کبیر انقلاب اسلامی امام راحل عظیم الشأن در مبارزه با طاغوت زمانه و استکبار جهانی شور و جانی دوباره می گیرد، با قیام دانش آموزان و دانشجویان حسین مدار، آزاده و آزادی خواه امتداد می یابد، با انقلاب اسلامی به ثمر می رسد و در نهایت در آبان 1358 به تسخیر لانه جاسوسی می انجامد.

در حافظه تاریخی ملت قهرمان‌پرور ایران، سیزده آبان فقط رویداد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیست بلکه یادآور تبعید امام(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343 و قتل عام دانش آموزان در 13 آبان 1357  است که با  تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 1358 توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) نماد مبارزه با استکبار جهانی شد.

این سه رویداد که نقش موثری در تحرک انقلاب اسلامی داشتند،  محتوی و هویت هر سه آن  در بردارنده ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، آزادگی و مبارزه‌ای ضداستکباری بود.

این روز، روز میعاد دانش آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش اموزانی که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمان خواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود و میعادی که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است.

اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 36 هزار شهید دانش‌آموز، یوم‌الله 13 آبان و روزملی مبارزه با استکبار جهانی را به همه دانش‌آموزان عزیز و مردم شریف تبریک عرض می نمایم و از آحاد مختلف مردم دعوت می‌کنم که در راهپیمایی روز 13 آبان حضور گسترده داشته باشند و بار دیگر با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پیمان دوباره ببندند.

 

به اشتراک بگذارید :