13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ ۱۵:۰۷:۰۵
کد مطلب:  GxBFvfCd
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان:
آموزش و پرورش بستر ساز توسعه همه جانبه در کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به جایگاه و اهمیت آموزش در کشورهای مختلف به ویژه کشورمان، گفت: آموزش و پرورش یکی از بستر های توسعه همه جانبه در کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خوزستان به نقل از  روابط عمومی آموزش و پرورش دزفول، محمد تقی زاده روز سه شنبه در همايش سراسری مدیران کانون های بازنشستگان آموزش و پرورش كشور در اردوگاه فرهنگی، تربیتی شهيد رجايي دزفول اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش یکی از اولویت های توسعه هر کشوری است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: توجه به مقوله آموزش می تواند در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نقش بسزایی داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان بیان کرد: آموزش و تربیت دو مقوله مهم در آموزش و پرورش است که باید تمامی مسئولان این حوزه به آن توجه لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: انتظار می رود با برنامه ریزی های لازم در آینده نزدیک شاهد توسعه و تحول در حوزه آموزش و پرورش کشور باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: تحول در نظام آموزشی تحول در تمامی ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به دنبال دارد.

تقی زاده اظهار داشت: توسعه تنها با آموزش ایجاد می شود و آموزش در مدارس امکان پذیر است از این رو باید در بحث مدرسه سازی گام های جدی برداریم.

وی افزود: مدرسه سازی با کمک خیرین یکی دیگر از اولویت های کاری است و انتظار می رود مردم در این حوزه به صورت جدی ورود پیدا کنند.

تقی زاده یادآور شد: این اتفاق می تواند کمک شایانی را به امر مدرسه سازی داشته باشد و همچنین بستر ارتقاء کیفی و کمی را نیز در آموزش و پرورش ایجاد می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به اینکه حل مشکلات آموزش و پرورش نیازمند توجه و حمایت همه دستگاه هاست، گفت: ارتقای کیفیت آموزش در مدارس استان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: با حل مشکلات آموزش و پرورش استعدادهای دانش آموزان برای پیشرفت جامعه شکوفا می شود.

این مقام مسئول افزود: آموزش و پرورش یکی از سازمانهای بزرگ اجتماعی است که رشد و توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در سایه این نهاد میسر می شود.

وی با بیان اینکه اصلی ترین کارکرد آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی است، گفت: این نهاد فرزندان را برای زندگی فردا آماده می کند.

تقی زاده در پایان اظهار داشت: انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد توسعه همه جانبه حوزه آموزش و پرورش باشیم که رسیدن به این مهم می تواند بهترین فرصت برای توسعه همه جانبه جامعه باشد

به اشتراک بگذارید :