21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ ۱۵:۰۴:۰۵
کد مطلب:  m9MsyEHz
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین اختتامیۀ پنجمین جشنوارۀ نوجوان سالم:
910 اثر در دبیرخانه پنجمین جشنوارۀنوجوان سالم به ثبت رسید

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین اختتامیۀ پنجمین جشنوارۀ نوجوان سالم، از ثبت 910 اثر در دبیرخانۀ پنجمین دورۀ این جشنواره خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستا نهای استان تهران، پنجمین جشنوارۀ  نوجوان سالم با هدف ترویج شیوۀ زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر با هدف ایجاد نهضت فرهنگی پیشگیری با حضور دکتر مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، دکتر کیایی، مدیر کل حوزۀ سلامت وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از مسئولین در سالن همایش های ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به کار خود پایان داد.

علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در آئین پایانی این جشنواره، در جمع دانش آموزان و فرهنگیان برگزیده، با اشاره به این که آسیب های اجتماعی قابل ریشه کنی نیستند اما می توان از آن پیشگیری کرد، گفت: تنها راه پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی آموزش اثر بخش مهارت های زندگی است، مهارت هایی که در ارتباط با خود، جامعه و دیگران مسئولانه برخورد کند تا در موقعیت های پر خطر از خود محافظت کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه  دانش آموزان باید بتوانند مهارت نه قاطع و محکم، تصمیم منطقی و به لحظه انطباق مورد انتظار در شرایط داشته باشند و در برابر مشکلات بهترین عکس العمل را از خود نشان دهند ، ادامه داد: دانش آموزی که مهارت را فرا می گیرد مسئولیت پذیر می شود و صحیح تر عمل می کند .

کمرئی افزود : حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناظر به سه اصل تغییر در دانش، تغییر در نگرش و تغییر در رفتار است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آموزش درست و مؤثر را آموزشی دانست که به تغییر رفتار بیانجامد و در همین راستا اضافه کرد: در حوزۀ دانش آموزان باید عطش یادگیری، ضرورت یادگیری و محیط یادگیرنده برای توسعه فردی دانش آموزان تقویت شود .

کمرئی، ساده انگاری و سطحی نگری در برخورد و تصور این که خطری ما را تهدید نمی کند و نیاز به فهم آن نداریم، از مسائل بسیار مهم برای دانش آموزان دانست و اظهار داشت: تفاوت این نوع آموزش ها با سایر آموزش ها در میزان اعتباری است که آموزش در تغییر رفتار دارد ، لذا نتیجه با سخنرانی به دست نمی آید و مستلزم تمرین مهارت برای نهادینه شدن آن است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تأکید بر این امر که روش فعالیت گروهی  بازی و تئاتر شیوه ای است که از طریق آن می توان به نتایج مطلوب دست یافت خاطر نشان کرد: لذا باید برای آموزش مهارت ها از آنها به خوبی بهره گرفت .

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: تا آموزش مهارت ها در زمینه مدیریت استرس وتفکر نقاد در دانش آموزان برای آنکه بشنوند و ارزیابی کنند و نیز مهارت تصمیم گیری برای انکه به موقع تصمیم بگیرند و به نتایج کوتاه و بلند تصمیمات توجه داشته باشند به برنامه هایی هدفمند در مدارس تبدیل شود و مهارت دانش آموزان را برای مصون ماندن از آسیب ها افزایش دهد .

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :