15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ ۱۴:۴۸:۱۳
کد مطلب:  gg6GQzNe
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس در اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان سالم خبر داد :
رشد 302 درصدی آثار ارسالی به دبیرخانه پنجمین جشنواره نوجوان سالم استان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: آثار ارسالی دانش آموزان ، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان به دبیرخانه پنجمین جشنواره نوجوان سالم استان ، نسبت به چهارمین دوره این جشنواره از رشد 302 درصدی برخوردار بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد جعفری ، در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان سالم دانش آموزان فارس که در تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد، گفت: یکی از سیاست ها و رویکردهای  حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت و دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، پیشگیری از اعتیاد و ترویج زندگی سالم است.

وی گفت: این معاونت با هدف گسترش و فراگیر کردن نهضت پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، انجام فعالیت های فرهنگی  و ترویجی را در دستور کار قرار داده که برگزاری جشنواره ها و همایش ها ،بویژه جشنواره نوجوان سالم یکی از این اقدامات است.

جعفری افزود: حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت ،در راستای  سیاست دانش آموز محوری و همچنین افزایش  نرخ پوشش دانش آموز در فعالیت های مختلف در مدرسه ، اقدام به برگزاری جشنواره نوجوان سالم کرده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: این جشنواره با انجام کار آموزشی تلاش دارد  ، دانش آموزان را وارد فعالیت های فرهنگی نموده، تا دانش اموزان، هم به عنوان تولید کنندگان محتوای آموزشی  و هم به عنوان الگو  در توریج این مهم در سطح جامعه فعال باشند.

جعفری افزود: این جشنواره تحت عنوان ارتقای دانش و ایجاد شناخت در دانش آموزان ، اولیا و همکاران فرهنگی نسبت به آسیب های  اجتماعی و رفتارهای پرخطر  و ترویج زندگی سالم و افزایش ظرفیت  آموزش و پرورش در مدارس و ادارات کار خود را شروع نموده است .

وی یاد آور شد: در موضوع جشنواره نوجوان سالم ، مدیریت دانش اتفاق می افتد ، به نحوی که در این فرایند ، تولید دانش ، نگهداری ، انتشار و کاربرد آن انجام می شود .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: آثار ارسالی به این جشنواره نشان از این اتفاق مهم دارد که  ، تولید دانش توسط دانش آموزان صورت گرفته و  اکنون باید انتشار یابد .

وی افزود: انتشار این دانش ممکن نیست مگر  با ارتقای نهضت پیشگیری در سایه تلاش همه جانبه مسوولین ، دانش آموزان ، فرهنگیان و اولیا  در نهادینه کردن این نهضت در  جامعه .

جعفری  با بیان اینکه "  این جشنواره در سال 91 با 200 اثر و مشارکت نزدیک به 300 نفر برگزار شد" افزود: با برنامه ریزی انجام شده شاهد رشد مناسبی در این جشنواره هستیم ، به نحوی که در سال 92 ،آثار ارسالی به جشنواره نوجوان سالم ، با رشد 90  درصدی مواجه شد.

وی افزود: این جشنواره در سال 93 نیز از نظر تعداد آثار دریافتی و همچینین کیفیت آثار ،رشد قابل ملاحظه ای پیدا کرد و  نسبت به سال قبل از آن با  رشد 170 درصدی  روبرو شد و در سال 94 نیز این  رشد به  302 درصد افزایش یافت.

گفتنی است ،  در پنجمین جشنواره نوجوان سالم،  نزدیک به 10 هزار اثر هنری از دانش آموزان ، فرهنگیان و والدین دانش آموزان  به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

در بخش دانش آموزی این جشنواره که  با همکاری ادارات آموزش و پرورش نواحی چهارگانه شیراز ،شهرستانها و مناطق استان فارس و مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد،  تعداد 206 فیلم کوتاه - 461 عکس -479 مقاله از دانش آموزان  به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

همچنین تعداد  390 مقاله از فرهنگیان -184 مقاله از والدین - 853 روز نامه دیواری- 5098 نقاشی -174شعر-130 نرم افزار چند رسانه ای -1104  انشاء -  155   ابتکار و 506  ایده نیز به این  دبیر خانه رسیده است.

در اختتامیه بخش استانی این جشنواره ،  از 153 دانش آموز دختر ، 109 دانش آموزپسر ، 34 تن از کارکنان و 7 تن از والدین  دانش آموزان تقدیر بعمل آمد .

به اشتراک بگذارید :