15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ ۱۴:۱۰:۰۸
کد مطلب:  NPnga9mT
معاون سوادآموزي آموزش و پرورش فارس دراقلید:
ریشه کنی بی‌سوادی و جهالت درجامعه نیازمند همت و تلاش همگانی است

معاون سوادآموزي آموزش و پرورش فارس بااشاره به اینکه در تمدن کهن و غنی ایرانی، بی‌سوادی و جهالت یک امر مذموم وناپسند است گفت: این معضل طبق فرمایشات رهبری باید با همت و تلاش همگانی ریشه‌کن شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومي آموزش وپرورش فارس، عیسی ملک پور در دیدار با سوادآموزان و آموزش دهندگان شهرستان اقلید به اهميت سوادآموزي تأكيد و سوادآموزان را به ادامه سوادآموزي ترغيب نمود.

ملك پور گفت: سوادآموزی و کسب علم موجب پیشرفت فکری و فرهنگی و... جامعه می‌شود

معاون سوادآموزي آموزش و پرورش فارس بر لزوم جهاد عمومی و همدلی و همزبانی مردم، مسئولان، فرهنگیان و اصحاب رسانه در ترغیب و تشویق بی‌سوادان در سوادآموزی و سوادآموزان در راستای جذب و نگه‌داشت بی‌سوادان تا کسب نتیجه مناسب به‌منظور ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور تأکید کرد.

دراین دیدار مدیر آموزش و پرورش اقلید نیزاز شناسایی و جذب 787 بی‌سواد و کم‌سواد در سال گذشته در این شهرستان خبر داد

مجید مسعودی بابیان اینکه نخستین گام برای رشد کشور آموزش سواد و یادگرفتن آن است، اظهار داشت: بی‌سوادی و اهمیت ندادن به سوادآموزی ضربه‌های جبران‌ناپذیری به شالوده‌های علمی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و جامعه وارد می‌کند.

مسعودی در پایان سخنان خود بر لزوم مشارکت همگانی در ریشه‌کنی بی‌سوادی در جامعه تأکید و از تلاش مسئول، کارشناسان این بخش و آموزش دهندگان و سوادآموزان حاضر درجلسه تقدیر کرد.

خاطر نشا ن می شود در پايان هدايايي به رسم يادبود به سوادآموزان و آموزش دهندگان داده شد.

به اشتراک بگذارید :