11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ ۱۳:۵۲:۲۱
کد مطلب:  951795
«شهریار فولادوندمدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی
یکی از شاخص‌های رشد در جوامع، میزان بهره‌مندی مردم از حداقل سواد خواندن و نوشتن است.

سومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان مرکزی در سال جاری در سالن جلسات استانداری به ریاست استاندار مرکزی و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در جلسه  شورای پشتیبانی سوادآموزی که به منظور بررسی وضعیت سوادآموزی و اجرای طرح شتاب بخشی سوادآموزی تشکیل شده بود، ضمن تقدیر از تمام اعضا به جهت تلاشهای صورت گرفته در عرصه سوادآموزی گفت: با همکاری و تعامل دستگاه های مختلف استان و بکارگیری ظرفیت ها و ارائه تسهیلات تشویقی، می توان شاهد افزایش سطح باسوادی در استان مرکزی بود.

وی اظهار کرد: یکی از شاخص‌های رشد در جوامع، میزان بهره‌مندی مردم از حداقل سواد خواندن و نوشتن است. بدیهی است که با مبارزه با بی‌سوادی نه تنها مقوله توسعه فرهنگی یکی از نخستین گام‌ها قلمداد می‌شود، بلکه در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز حائز اهمیت ویژه‌ای است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: هرچه افراد به سمت با‌سوادی پیش روند، یقینا حرکت به سمت تحول و تغییر رویکرد آن جامعه به مفهوم توسعه سریع‌تر خواهد بود و با این اوصاف سوادآموزی وسیله‌ای برای تحقق آرمان‌ها و مقاصد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی هر جامعه بوده و هر تلاشی در این زمینه گامی مؤثر در رسیدن به توسعه پایدار کشور است.

فولادوند گفت: یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش به عنوان نهادی تاثیرگذار در جامعه برقراری عدالت آموزشی است که این مهم با اجرای طرح انسداد مبادی بی سوادی تحقق می یابد.

«حسین میرزایی» معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اداره کل بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و دادگستری در ارایه اسامی افراد بی سواد و کم سواد گزارشی از عملکرد معاونت سوادآموزی در تحقق حجم ابلاغی سال 98 برای اعضا ارایه داد.

وی در ادامه گفت: آموزش بزرگسال بر ابتکار، انعطاف در زمان، مکان، رویه ها  و سرعت عمل  استوار می باشد. و تحول در برنامه­ها لازمه­ی تحقق این امور است. بنابراین  روی­آوری به  استفاده از راهکارهای  بومی، نوآورانه و خلاقانه  به ‌عنوان گامی مهم و ارزشمند در راستای  ریشه­کنی بی­سوادی  و توسعه سواد در شهرستان های استان ایجاب  می­نماید، شتاب بخشی به برنامه های سوادآموزی در چهل ­سالگی تلاش و مجاهدت آموزشی و فرهنگی این نهاد انقلابی در راستای تحقق  آرمان­های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مطالبات به ‌حق مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از مسئولین نظام و مردم، در دستورکار برنامه ریزان محلی و ملی قرارگیرد و با قوت و جدیت دنبال گردد.

میرزایی گفت: عملیاتی شدن طرح­های محلی از ضرورت فعالیت­های سوادآموزی و از اولویت های راهبردی برای تحقق باسوادی کامل جامعه هدف و محو بی­سوادی  به شمار می­آید و تسریع در روند تصویب و اجرای آن مورد تاکید و انتظار است.

وی تأکید کرد: با عملیاتی شدن این قبیل طرح ها  زمان  پوشش و آموزش کم سوادان و بی سوادان به حداقل خواهد رسید و با استفاده از همه ظرفیت ها در بخش دولتی و غیردولتی به آرمان­های امام(ره) و منویات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و این آرزوی ملی در حوزه سوادآموزی جامه ی عمل بپوشانیم.

در پایان استاندار مرکزی ضمن اعلام رضایت از فعالیت های حوزه ی سوادآموزی و آموزش و پرورش، از مدیرکل اجتماعی استانداری خواست تا انتظارات و مصوبات سوادآموزی با جدیت پیگیری نماید.

به اشتراک بگذارید :