4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ ۱۱:۴۳:۱۴
کد مطلب:  951114
با حضور مشاور اجرایی مدیر کل:
جلسه کارشناسان مناطق و نواحی امور شاهد و ایثارگران استان برگزار شد

گردهمایی کارشناسان امور شاهد مناطق و نواحی استان با حضور محمدی مشاور اجرایی مدیر کل، حسین میرزایی رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران، عماری رئیس اداره ارزیابی اداره کل و کارشناسان مناطق و نواحی استان با محوریت تبیین برنامه ها و کیفیت بخشی به فعالیت های این حوزه، در سالن غدیر اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، علی محمدی مشاور اجرایی مدیر کل در این جلسه ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از تمامی کارشناسان این حوزه، اظهار داشت: شهدا و ایثارگران گرانبهاترین سرمایه های خود را در راه کشور  فدا کردند و امیدوارم بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

محمدی گفت: در دنیا جنگ های مختلفی رخ داده است اما جنگ تحمیلی با سایر جنگ ها تفاوت دارد و ضرورت دارد ویژگی ها و ارزش های این دوران به دانش آموزان منتقل شود تا با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، افزود: سیاست امروز ما بر مبنای سند تحول است تا دانش آموزانی پرسش گر، مطالبه گر و چند بعدی تربیت کنیم.

وی تصریح کرد: مدیر مدارس شاهد علاوه بر مسائل آموزشی و پرورشی، باید برنامه های خاصی برای امور شاهد داشته باشد و از فناوری های نوین بهره گیرد.

 

 

 عماری رئیس اداره ارزیابی و پاسخگویی به شکایات با اشاره بِه مدرسه محوری در فعالیت ها، گفت: مدرسه کارگاه بزرگ انسان سازی است، همان انسانی که در سند تحول از آن یاد شده است تا به مراتبی از حیات طیبه دست یابیم.

وی افزود: انسان خلیفه و نماد خداوند روی زمین است و ضرورت دارد با برنامه ریزی صحیح و منسجم برای تربیت انسان صالح بکوشیم و به  سمت مهارت آموزی حرکت کنیم.

 

در ادامه جلسه حسین میرزایی رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران اداره کل نیز ضمن قدردانی از زحمات کارشناسان مناطق و نواحی در اجرای برنامه های امور شاهد، گفت: فلسفه این اداره بحث تعلیم و تربیت، ترویج فرهنگ ایثار و حمایت از فرهنگیان ایثارگر است.

میرزایی افزود: ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و مقاومت موجب حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان می شود.

وی در ادامه با تبیین فعالیت های این حوزه، ساختار طرح شاهد و ایثارگران را شامل شورای عالی طرح و برنامه، ستاد برنامه ریزی،کمیسیون های تخصصی و ستاد مرکزی بیان کرد .

رئیس اداره شاهد با اشاره به حوزه فعالیت اداره شاهد، بیان داشت: مدارس شاهد بهترین محل برای اجرای برنامه ها از جمله برنامه بوم است و مدیران می توانند متناسب با نیاز مدرسه روی مهارت آموزی به طور ویژه کار کنند .

 

گفتنی است: در پایان هر یک از کارشناسان پیگیری امور شاهد مناطق و نواحی استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند .

به اشتراک بگذارید :