26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ ۱۱:۴۲:۲۰
کد مطلب:  951099
معاون پرورشی و فرهنگی در آیین افتتاحیه سراسری اردوهای راهیان نور؛
اردوهای راهیان نور بهترین ابزار انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جدید است

معاون پرورشی و فرهنگی در آیین افتتاحیه سراسری اردوهای راهیان نور، این اردوها را بهترین ابزار برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس در نسل جدید در چله دوم انقلاب دانست و تاکید کرد: اردوی راهیان نور بزرگ‌ترین حرکت در جهت خنثی‌سازی توطئه دشمن است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه سراسری اردوهای راهیان نور کشور در مرقد امام خمینی(ره) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز به‌ویژه شهید فهمیده به‌عنوان الگو و اسوه نظام جمهوری اسلامی گفت: هفته بسیج دانش‌آموزی را گرامی می‌داریم و خدا را شکر می‌کنیم که این حرکت فرهنگی و دفاعی در آستانه این هفته و روز ۱۳آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که خاطرات تلخی را برای استکبار جهانی رقم زدیم آغاز می‌شود.

وی از دستگاه‌های مجری این حرکت بزرگ تشکر و قدردانی کرد و با ابلاغ پیام وزیرآموزش و پرورش گفت: از حمایت‌ها و پشتیبانی وزیرآموزش و پرورش برای برگزاری اردوها تقدیر می‌کنم. امیدوارم با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مادی و معنوی عزیزان این فرصت تربیتی ارزشمند را در اختیار تمام دانش‌آموزان بگذاریم.

کاظمی خطاب به دانش‌آموزان گفت: اردوهای راهیان نور صرفا آشنایی با تاریخ انقلاب و تاریخ جنگ نیست بلکه حضور در یک مجموعه ارزشمند و سرشار از معارف دینی و ارزشی و قرآنی و سیره شهدا است. قدر حضور در این میدان و فرصت استثنایی را بدانید.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: یقینا اردو بهترین ابزار انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل جدید در چله دوم انقلاب است. مرور تاریخ انقلاب اسلامی ایران و آنچه بر این انقلاب گذشته از مهم‌ترین دستاوردهایی است که امروز جوانان و دانش‌آموزان باید از آن مطلع باشند. جنگ۸ساله و دفاع از آن بخش بزرگی از تاریخ تمدن اسلامی است.

او افزود: دشمن تمام سعی و تلاش خود را بر این داشته است تا یاد و نام شهدا را فراموش کنیم لذا بزرگترین تهدید در قبال ما فراموشی ولی نعمت‌های انقلاب و سبک و سیره شهدا است.

کاظمی گفت: اردوی راهیان نور بزرگ‌ترین حرکت در جهت خنثی‌سازی توطئه دشمن است. انتقال تجاربدفاع مقدس و افتخارات نیز از دستاوردهایی است که امروز در گام دوم انقلاب می‌تواند ما را کمک کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: باورکردن جوانان و نوجوانان در واسپاری بسیاری از مسئولیت‌های دفاع از انقلاب برای دانش‌آموزان از مهم‌ترین اهداف است. یقینا دانش‌آموزانی که از این فرصت‌ها استفاده کنند خواهند توانست ره‌روان خوبی برای مقام معظم رهبری و شهدا باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد امسال اردوهای راهیان نور را با رونق‌تر و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود و پیام‌رسان خوبی برای امام شهدا و شهدا باشد

به اشتراک بگذارید :