22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  950559
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آئین افتتاح کلاس های درس تربیت بدنی در شهرستان های استان تهران

کلاس های درس تربیت بدنی در سازه مدارس با حضور مدیرکل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران و مدیر کل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اعلام این خبر گفت: 11 کلاس درس تربیت بدنی در سازه مدارس آماده بهره برداری است که پنج کلاس آن با حضور جعفری مدیر کل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت متبوع و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه این کلاس ها با هدف تقویت سواد حرکتی و مهارتهای بنیادی در دانش آموزان ابتدایی با اولویت دختران راه اندازی شد اظهار داشت: امکانات و تجهیزات لازم این کلاس ها دیوار صخره نوردی، نردبان سوئدی، طناب و نردبان آویزان، تور آتشنشانی، نردبان چابکی و بیبی رمپ می باشد که با توجه به اینکه دختران فضای کمتری برای فعالیت بدنی دارند با اولویت آنها در مدارس دخترانه ابتدائی اقدام شد .

حسن پور چابکی، شادابی و نشاط، تمرکز و هماهنگی عصب و عضله و تقویت عضلات بویژه عضلات کمربند شانه را از جمله اهداف اجرایی این طرح دانست و افزود:بهترین سنین برای ارتقاء سواد حرکتی دوره ابتدایی است که نباید نسبت به آن غفلت کرد و این مقوله مهم در ایجاد شادی و نشاط در مدارس و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز بسیار مهم است.

معاون تربیت بدنی و سلامت  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر ضرورت ارتقاء فعالیت های بدنی دانش آموزان تصریح کرد: توجه به سلامت دانش آموزان توجه به سلامت و نشاط در جامعه است .

به اشتراک بگذارید :