21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ ۱۳:۰۷:۴۷
کد مطلب:  wqKpeq8r
دکتر حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
هدف دشمن ، بی انگیزه کردن و شکستن دیواره اعتماد به نفس جوانان کشور است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درآیین اختتامیه پنجیمن جشنواره نوجوان سالم در سالن اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از قرار گرفتن رشد علمی کشور در رتبه چهارم جهان خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،مهرزاد حمیدی با اشاره به اینکه از زمان انقلاب و جنگ و پس از آن که در همۀ عرصه ها به حضور نیاز داشیم همین جوان ها بودند که همواره در صحنه حضور داشتند، ادامه داد : اگر دشمنان نتوانستند آسیبی به جمهوری اسلامی بزنند به خاطر این بود که همۀ جوانان در صحنه بودند .

وی ادامه داد : جوانان انقلاب اسلامی، آرمان گرا، سخت کوش، با پشتکار بالا هستند و همین جوانان بودند که سلول های بنیادی را بنا نهادند و ما را در کشورهای جهان جزو ده کشور اول جهان قرار داده اند ، و بنا به گزارش  وزیر علوم ما در رشد علمی کشور در رتبۀ چهارم در جهان قرار گرفته ایم .

حمیدی با اشاره به اینکه واقعا باید به وجود جوانان این چنینی افتخار کرد،تصریح کرد :  این جوانان هستند که توانستند در حوزۀ دانش هسته ای این دانش را بومی کنند و بزرگان و ابرقدرت های جهان را پای میز مذاکره بیاورند.

این مقام مسوول همچنین افزود : هدف دشمن بی انگیزه کردن و شکستن دیوارۀ اعتماد به نفس جوانان کشور است

وی با بیان اینکه : ایران بعنوان یکی از جوان ترین کشورهای دنیاست ، ادامه داد، تک تک جوانان ما آماج تیرهای حملات دشمن هستند ، امروز جنگ مرزی تمام شده است، اما جنگ نرم شروع شده است، در حوزه جنگ نرم تلاش بر این است که جوان بی هویت شود و ما در وزارت آموزش و پرورش برنامه های متعددی را پیش بینی کرده ایم که یکی از آن فعالیت ها ،جشنوارۀ نوجوان سالم است.،که در آن می خواهیم جوانا ن خود اتکا، خود باور و دارای اعتماد به نفس بار بیایند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت : در کتاب مطالعات اجتماعی قدرت نه گفتن به دانش آموزان آموزش داده می شود. جوانان باید با اتکا به قرآن در راه اهداف خود ثابت قدم باشند. ما در وزارت آموزش و پرورش سند پیشگیری را آماده کرده ایم و برای همۀ استان های برنامه های لازم را در حوزۀ پیشگیری در سطح کشور تدوین کرده ایم.

وی افزود : در توانمند سازی والدین، کارکنان و معلمین عزیز و همچنین توانمند سازی دانش آموزان کارهای مختلف از جمله برگزاری نمایشگاه های ثابت و سیار صورت گرفته است و جشنوارۀ نوجوان سالم که امسال در سال پنجم خود است یکی از اهدافش این است که دانش آموزان از کف حیاط مدرسه مشارکت کنند و بالا بیایند و آثارشان در سطح منطقه، استان و کشور مطرح شود که بحمدلله آثار خوبی مطرح شده است و از 2 هزار اثر در سال اول به 50 هزار اثر در سال چهارم رشد داشته ایم و پیش بینی می کنیم امسال نیز رشد چشمگیر تری داشته باشیم .

این مقام مسوول در پایان با اشاره به اینکه، من مطمئن هستم  وقتی که معلم با زبان و اثر خود با دانش آموز حرف بزند، به مراتب تأثیر گذار تر است تصریح کرد : امروز من به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش شما عزیزان را سفیران پیشگیری می نامم و از شما و همۀ عزیزانی که در استان های مختلف هستند به عنوان سفیران پیشگیری یاد می کنم.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :