22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ ۱۲:۰۵:۱۰
کد مطلب:  948975
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
اردوهای راهیان نور یک مطالبه ی مردمی است

همزمان با روز نوجوان همایش تقدیر ازخادمین و دست اندر کاران راهیان نور سال 1397 و برنامه ریزی برای برنامه سال جاری با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، شورای معاونین و مسئولین سپاه سیدالشهداء برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محمد صیدلو با نام بردن از محمد حسین فهمیده به عنوان یک شهید کم سن و سال اما بزرگ گفت : شهید فهمیده محصول یک تربیت صحیح بود و تربیت امری اتفاقی نیست  . این نوجوان عزیزترین داشته ی خود  ،یعنی جانش را با آگاهی کامل و با اراده برای اعتقاد وطنش فدا می کند و این امر در سن 13 سالگی به فهم و درک تحیر برانگیزی نیاز دارد . وی افزود : وجود نوجوانانی از قبیل  محمد حسین فهمیده‌ها باعث می‌شود تا دشمنان به راحتی نتوانند در مورد این آب و خاک چشم طمعی داشته باشند.

 مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در همایش تجلیل از خادمان و دست‌اندرکاران راهیان نور که در سالن همایش سردار شهیدجعفر جنگروی سپاه سیدالشهدا درشهر ری برگزار شد، گفت: آنچه تصور دشمن از فتح چند روزه ی تهران و ایران در ابتدای جنگ  را به مذلت و خواری چندین ساله برای او تبدیل نمود؛ حضور امثال محمد حسین  فهمیده ها در کشور بود.

وی اظهار داشت:  محمدهای فهمیده بالقوه امروز سرکلاس درس ما هستند، چگونه باید تعلقات  مذهبی ، دینی ، ملی و تعلق به این آب و خاک را در محمد حسین‌های بالقوه در کلاس تبدیل به فعلیت کرد تا این سرزمین از امثال او خالی نماند؟ باید فضایی تربیتی ایجاد کرد و در آن فضا است که چنین نوجوانانی حاصل می‌شوند .

محمدصید لو با اشاره به قرائت زیبای دانش‌آموز قاری قرآن در همایش گفت: درمسیر زندگی این نوجوان لاجرم یک معلم خوب، خانواده‌ی خوب، مسجد خوب و روحانی خوب نقش داشته و این تربیت اتفاقی نبوده است؛ بلکه اشخاصی برای این موضوع  فعالیت کرده‌اند و ما  باید برای تربیت کردن امثال این دانش آموزها برنامه داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در خصوص راهیان نور خاطرنشان کرد: در این فضا می‌خواهیم تغییری در نگاه  دانش‌آموزان صورت بگیرد و این شدنی نیست مگر این که این فضا را ایجاد کنیم و در این چند روزی که دانش‌آموزان با ما هستند باید برای آن کار فرهنگی، برنامه داشته باشیم.

صیدلو با اشاره به برگزاری راهیان نور علیرغم برخی از کاستی‌ها به شکل یک کار بزرگ و موفق ، از دست‌اندرکاران این برنامه تشکر کرد و گفت: اردوی راهیان نور یک مطالبه‌ی مردمی است، قبل از اینکه نهادهای رسمی مانند آموزش و پرورش وارد این موضوع بشوند در حقیقت این خواسته و ابتکار خود مردم بوده است.

وی توضیح داد: در سال 1376علاقه‌ی مردم برای حضور در سرزمین‌هایی که درگیر جنگ تحمیلی بودند باعث شد این مسئله به ذهن مسئولین خطور کند که می‌توان چنین فعالیتی  را انجام داد. آنچه که ما در این حوزه انجام می‌دهیم به تبعیت از مردمی است  که دلبسته‌ی نظام و سرزمین، شهدا وآب و خاک ایران هستند.

گفتنی است در برنامه راهیان نور با همکاری آموزش و پرورش  و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم این امکان را پیدا می‌کنند که در اردوی تربیتی مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس حضور داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :