3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ ۱۰:۵۱:۱۹
کد مطلب:  946684
همزمان با روز بسیج دانش‌آموزی و با حضور دانش آموزان بسیجی در استودیو الفبا؛
تلاش سازمان بسیج دانش‌آموزی تربیت شخصیت دانش آموزان در ابعاد مختلف است

همزمان با روز بسیج دانش‌آموزی، دانش آموزان بسیجی با حضور در استودیو الفبا، تلاش سازمان بسیج دانش‌آموزی را تربیت شخصیت دانش آموزان در ابعاد مختلف دانستند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، به مناسبت فرارسیدن هشتم آبان، «روز نوجوان» و «روز بسیج دانش‌آموزی»، زینب السادات ختاوختن؛ فرمانده واحد دبیرستان بشری و دانش‌آموز بسیجی مقطع یازدهم و صادق تاج‌الدین؛ فرمانده واحد دبیرستان فتح شاهد منطقه 3 و دانش‌آموز بسیجی مقطع دوازدهم، میهمان استودیو الفبا بودند.

در ادامه گزیده‌ای از سؤالات مطرح‌شده با دانش آموزان و پاسخ آن‌ها نیز خواهد آمد:

با چه هدفی در فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی شرکت کردید و چه فعالیت‌هایی را در بسیج مدارس انجام می‌دهید؟

بسیج دانش‌آموزی به‌عنوان یک‌نهاد انسان‌ساز است که اخلاق را در محوریت کار خود قرار داده است و با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری از دانش آموزان در دو مورد درس و کارانقلابی، بر خود واجب دانستیم با پیروی از فرمایشات ایشان در تشکل منسجمی که با برنامه‌ریزی صحیح توانسته است یک سری فعالیت‌ها را برای دانش آموزان در نظر بگیرد و ما را به مهارت‌هایی از جمله بصیرت افزایی برساند، حضور داشته باشیم و بنابراین در کنار درس خواندن، فعالیت با بسیج دانش‌آموزی برای ما در اولویت قرار گرفت.

آیا دانش آموزان در حین همکاری با بسیج دانش‌آموزی مهارتی کسب می‌کنند و مهارت‌های کسب‌شده در بسیج دانش‌آموزی تا چه حد در زندگی آینده آنان تاثیرگذارخواهد بود؟

یکی از اهداف بسیج دانش‌آموزی در مدارس، اسلامی سازی فضای مدارس و دانش آموزان است که در این رابطه اقداماتی در 17 هزار واحد بسیج دانش‌آموزی مقطع دوم متوسطه در سراسرکشور در حال انجام است که از این اقدامات می‌توان به آموزش فرهنگ ایثار و شهادت به دانش آموزان با اجرای جشنواره یادواره شهدا و تربیت دانش آموزان تراز اسلامی که از مهم‌ترین شاخص‌های آن توجه اصلی دانش آموزان به کارهای مذهبی و فرهنگی در کنار تحصیل است، اشاره کرد.

از دیگر فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی در مدارس، آشنایی دانش آموزان با مسائل فرهنگی است که در این رابطه همه‌ساله اردوهای تابستانی یاوران ولایت از طرف سازمان بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

اجرای مهارت‌های آموزشی در بسیج دانش‌آموزی در مدارس کشور بر پایه تعلیمات دین اسلام است و ازآنجا که اسلام یک دین انسان‌ساز است، قوانین و احکام آن با زندگی و اجتماع گره‌ خورده است پس قطعاً فعالیت‌هایی که بسیج دانش‌آموزی و دانش آموزان بسیجی انجام می‌دهند، در اجتماع و در زندگی روزانه بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

تلاش سازمان بسیج دانش‌آموزی تربیت شخصیت دانش آموزان در همه ابعاد اعم از علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، سیاسی و سایر ابعاد تأثیرگذار بر زندگی است و در این رابطه کنگره ملی بسیج دانش‌آموزی متشکل از تمام دانش آموزان نخبه بسیجی کشور، طرح‌ریزی‌ شده است که در این کنگره 5 نماینده خواهر و 5 نماینده برادر از هر استان حضور دارند و تمامی سیاست‌گذاری‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی در این کنگره صورت می‌گیرد.

مهم‌ترین برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی در هفته بسیج چیست؟

ازجمله فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی در هفته بسیج را می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور از شنبه 11 آبان در دو مرحله.

-اجرای همایش پدافند غیرعامل در هفته بسیج.

-اجرای نمادین عملیات پدافند غیرعامل در سطح مدارس کشور و ده‌ها برنامه دیگر.

یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری آشنایی جوانان با بیانیه گام دوم انقلاب است. نقش بسیج دانش‌آموزی در این رابطه چیست؟

تأکید مقام معظم رهبری بر آشنایی آحاد مردم به‌ویژه جوانان با بیانیه گام دوم انقلاب دارند و در قسمتی از این بیانیه فرمودند: جوانان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی هستند، برای محوریت قرار گرفتن جوانان یک سری ویژگی‌هایی ازجمله همت بالا، هوشیاری، سرعت و ابتکار عمل ذکرشده است که بسیج دانش‌آموزی با همکاری خود دانش آموزان در مدارس کشور در حال تحقق این امر است و امید داریم بسیج بتواند گام بلند و مؤثری در این رابطه بردارد و ما شاهد ایرانی دارای نظام پیشرفته اسلامی بشویم.

انتظار شما به‌عنوان فرماندهان بسیج دانش‌آموزی در مدارس از مسئولان امر چیست؟

از مسئولان سازمان دانش‌آموزی انتظار می‌رود در برخی از دانشگاه‌های کشور مانند دانشگاه امام حسین(ع) ویا دانشگاه حضرت بقیه‌الله(عج) برای ورود دانش آموزان بسیجی به شرطی که واقعاً شایستگی ورود به این دانشگاه‌ها را داشته باشند، امتیازاتی در نظر گرفته شود.

در پایان این دانش آموزان بسیجی 13 آبان را به ‌عنوان نقطه عطف کار سازمان دانش‌آموزی دانستند و از شهید حسین فهمیده به‌عنوان یکی از اسطوره‌های سازمان نام بردند و از همه دانش آموزان دعوت کردند که در راهپیمایی 13 آبان شرکت کنند.

گفتنی است؛ مخاطبان برنامه‌های استودیو الفبا می‌توانند درخواست‌ها، مشاهدات و انتقادات خود از برنامه‌های استودیوالفبا را به آدرس @Salefba در فضای مجازی ارسال نمایید.

 
به اشتراک بگذارید :