22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ ۱۵:۲۰:۰۰
کد مطلب:  945836
پدافند غیر عامل موجب افرایش پایداری ملی است

مدیراداره حراست آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اهم برنامه‌های ستاد پدافند غیر عامل آموزش و پرورش استان را تشریح کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، رضا روستایی مدیر اداره حراست آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش از گستره مخاطبان  فراوان و سرمایه بالای نیروی انسانی برخوردار است از جمله پایگاه‌های بروز مصون‌سازی و پایداری کشور به حساب می‌آید، گفت: در راستای مصونیت‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری ناشی از تهدیدات داخلی و خارجی ، پدافند غیر عامل موجبافرایش پایداری ملی است که می‌توان از طریق مصون‌سازی در مقابل تهدیدات، تسهیل در مدیریت بحران‌ها، ایجاد تعامل ملی در شرایط اضطراری، تولید بازدارندگی دفاعی و تولید قدرت تداوم و تولید اقلام ضروری به اهداف دست یافت.

 وی در ادامه با برشمردن اهم برنامه های پدافند غیرعامل، گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی، نمایشگاه، مانور اطفاء حریق، صبحگاه مشترک و مسابقات فرهنگی از جمله برنامه های هفته پدافند غیرعامل در شهرستان های استان تهران است.

شایان ذکر است برنامه متمرکز استانی همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل در دبیرستان مولانا شهر قدس و با حضور مسولین استان برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :