26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ ۰۹:۰۵:۰۸
کد مطلب:  945449
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
یکی از مهمترین شاخص های مدرسه محوری تمرکز زدایی است

جلسه مدیران مدارس نمونه دولتی اداره کل شهرستان های استان تهران در دبیرستان نمونه دولتی آرمیتا مصلی نژاد ناحیه2 شهر ری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به شاخص های مهم موجود در برنامه مدرسه محوری گفت: یکی از مهمترین شاخص های مدرسه محوری تمرکز زدایی است چرا که  متمرکز کردن  یعنی انحراف از مسیر رشد، توسعه و پیشرفت در صورتیکه  با تفویض اختیار،می توان رشد و توسعه پایدار را در مجموعه مشاهده نمود.

وی با تاکید بر اینکه در این طرح یک اصطلاح نهفته با عنوان مدیریت اقتضائی وجود دارد ، اظهار داشت: مدیریت با در نظر داشتن اقتضائات زمانی، مکانی، دانش آموزان، اولیاء، تجهیزات، امکانات و فرهنگ باید متناسب باشد و برنامه ها به شکلی تبیین شود که از بدو ورود به مدرسه طرح و برنامه ها قابل لمس باشد.

شفیع پور عملیاتی بودن برنامه ها در این طرح را ضروری دانست و افزود: لازم نیست در مدرسه 50 برنامه متفاوت وجود داشته باشد، بلکه با چند برنامه که قابلیت هوشمند شدن ، عملیاتی شدن و کاربست را داشته باشد، می توان خروجی های مفید و سودمندی را برای جامعه داشت.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین نکات در رسیدن به اهداف خودارزیابی است ،گفت: برنامه ها باید دارای خودارزیابی بوده و باید توجه ویژه ای به سرعت رسیدن به اهداف داشته باشیم که با سرعت مناسب و معقول و استاندارد به سمت هدف حرکت کنیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی را از اصول مهم دانست و تصریح کرد: اگر نیروها در انجام امور مسئولیت پذیر باشند، مطمئنا وظیفه شناس هم خواهند بود و فردی پیگیر است که مسئولیت پذیر باشد.

شفیع پور در پایان با تاکید براصل مشارکت در مدل طرح تعالی خاطرنشان کرد: در مدل طرح تعالی مشارکت حرف اول را می زند و تمامی اجزاء مدرسه می بایست براساس مشارکت طرح و برنامه را دراولویت کاری خود قرار دهند.

               

به اشتراک بگذارید :