26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ ۱۱:۳۹:۰۲
کد مطلب:  944887
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
کانون یاریگران زندگی در مدارس تشکیل می شود

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تشکیل کانون یاریگران زندگی در 20 درصد مدارس شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در تشریح این خبر گفت:کانون یاریگران زندگی با مشارکت وزارت آموزش و پرورش ، ستاد مبارزه با موادمخدر و با همکاری تشکل‌های دانش‌آموزی از ابتدای سال تحصیلی 99-1398 در مدارس استان تشکیل می‌گردد.

وی با تاکید بر حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان به عنوان مهمترین سرمایه‌های انسانی و آینده‌سازان ایران اسلامی، در مقابل طیف وسیعی از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و موادمخدر تصریح کرد: اثر بخشی فعالیت‌ها و برنامه های پیشگیری مبتنی بر مشارکت همسالان و نیز حمایت فعالانه والدین و کارکنان مدارس در این راستا ضروری است.

هاشمی تشکیل کانون یاریگران زندگی را گامی مهم و موثر به منظور استفاده از ظرفیت کلیه تشکل‌ها و همیاری‌های مدارس استان دانست و خاطرنشان کرد: ضرورت  شکل‌گیری نهضتی ، فرهنگی در راستای ارتقاء سلامت روانی اجتماعی و مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاملا مشهود است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در فاز اول اجرائی این طرح 20 درصد مدارس مشارکت خواهند داشت تاکید کرد: در سال های دوم و سوم اجرای طرح این ظرفیت به ترتیب به 60 و 100 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در دانش‌آموزان مدارس را از اهداف تشکیل «کانون یاریگران زندگی» دانست و بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های استانی جهت تشکیل این کانون تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :