13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ ۰۷:۵۴:۱۳
کد مطلب:  943715
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
مبنای حرکت آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: مبنای حرکت آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است و همه اقدامات و برنامه ها باید در راستای مفاد سند و زیر نظام های آن باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در دوره آموزشی شیوه های نوین در روند تدوین برنامه با رویکرد سند تحول بنیادین که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، از پیگیری و اقدامات مسئولین و دست اندرکاران امر در اجرای فعالیت ها و برنامه ها این حوزه تشکر کرد.

وی با اشاره به اهم اقدامات صورت در آموزش و پرورش از دهه ۶۰ در راستای تغییر نظام آموزشی و ایجاد تحول بنیادین و در نهایت تهیه و تدوین سند تحول بنیادین در سال ۱۳۹۰ ، سند تحول بنیادین را مبنای حرکت آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهارداشت: همه دولت ها و مسئولین ملزم به اجرای آن هستند .

قربانی با تاکید بر ضرورت پیش بینی استلزامات لازم برای اجرایی شدن سند تحول، تجهیزات، فضا، نیروی انسانی، محتوای آموزشی، عوامل انگیزشی و ... را از مهم ترین آنها بر شمرد و گفت: باید متناسب با مفاد سند و اهداف آن استلزامات تدارک دیده شود تا برنامه ها موثر باشد .

وی برگزاری این دوره آموزشی را در راستای سند تحول بنیادین دانست و خواستار همدلی و همراهی مجموعه در جهت عملیاتی شدن برنامه شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی و جریان سازی به منظور انتقال پیام و نتیجه این نشست ها، گفت: شرکت کنندگان در این نشست باید به عنوان سفیران آگاهی بخشی، مطالب مطرح شده را به مدیران مدارس، معلمان و اولیای دانش آموزان منتقل کنند و اقدامات در کف مدارس اجرایی شود .

وی در پایان با اشاره به تاکید مسئولین وزارتی بر اجرای سند تحول بنیادین، مبنای عمل همه را سند تحول اعلام کرد و خواستار  اقدام جدی و حرکت در چارچوب سند شد .

گفتنی است در همایش یک روزه دوره آموزشی مذکور ، معاونین آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان، کارشناسان و رابطین شهرستانی، اعضای شورای تحول استان، مسولین زیر نظام های ششگانه و کلیه دست اندرکاران تهیه و تدوین برنامه اجرایی و عملیاتی سند تحول استان حضور داشتند و صالحانی عضو دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرای سند تحول وزارت آموزش و پرورش به تشریح اسناد تحول و نحوه تدوین برنامه عملیاتی پرداخت .

به اشتراک بگذارید :