20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۱۴:۳۱:۰۸
کد مطلب:  943493
مدیر کل آموزش و پرورش استان در همایش "جاماندگان راه عشق" مجتمع مدارس دخترانه نمونه بسیج زنجان:
اگرمکتب حسینی، تفکر زینبی و نگاه مهدوی دریک جامعه حاکم باشد، آن جامعه رو به رشد خواهد بود

صبح امروز همایش جاماندگان راه عشق با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و دیگر مسئولان مربوطه برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این همایش ضمن تسلیت ایام، محرم و صفر را ایامی سراسر نور و آموزنده عنوان کرد و گفت: درس‌های نهضت حسینی آن‌قدر شورانگیز، متنوع و فراوان است که هنوز با گذشت چندین قرن هر روز و هر دم بر جلوه و شور آن افزوده می‌شود و انتها ندارد.

رفیعی با اشاره بر این نکته که در مسائل اجتماعی یک تاسیس داریم و یک استمرار، افزود: حادثه عظیم کربلا را حضرت اباعبدلله الحسین تاسیس و با نطق و روشنگری حضرت زینب (س) استمرار یافت.

وی اظهار داشت: وقتی می خواهیم پدیده تاریخی را تحلیل کنیم ضرورت دارد مقتضیات زمان را نیز در نظر بگیریم و در آن فضای سیاسی-اجتماعی بسنجیم تا ارزش آن را کامل درک کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: قیام امام حسین(ع) آن قدر ارزشمنده بوده است که می شود از آن برای مبارزه با استکبار جهانی بهره گرفت.

وی در پایان با اشاره بر این نکته که اگرمکتب حسینی، تفکر زینبی و نگاه مهدوی دریک جامعه حاکم باشد، آن جامعه رو به رشد خواهد بود، تصریح کرد: ضرورت دارد بر این فرهنگ غنی به طور عمیق و دقیق مسلط باشیم و درزندگی ما تبلور یابد.

 

 
 
به اشتراک بگذارید :