23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۱۴:۱۹:۳۰
کد مطلب:  943454
مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین بیست و دومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی زنجان:
یکی از ارکان و ستون اصلی آموزش و پرورش در مدرسه، شورای دانش آموزی است

آیین بیست و دومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس زنجان، با شعار شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب با حضور ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان و هیئت همراه در دبیرستان دخترانه ولیعصر(عج) زنجان برگزار شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این جلسه ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، محرم و صفر را ماه بصیرت،جوشیدن و اندیشیدن خواند و گفت: حضرت اباعبدلله الحسین(ع) به عنوان یک معلم بزرگ، با تعدادی قلیل اما کیفیتی کثیر تاثیر بر بشریت گذاشتند و این بسیار ارزشمند است.

ابراهیم رفیعی افزود: یکی از ارکان و ستون اصلی آموزش و پرورش در مدرسه، شورای دانش آموزی است و تشکل های دانش آموزی متنوع هستند و دانش آموزان بر حسب علاقه می توانند در این تشکل ها عضو شده و در آن حوزه فعالیت کنند که  شورای دانش آموزی یکی از این تشکل ها است که دانش آموزان کارهای مدیریتی را تمرین می کنند تا اشتباهات را رفع کنند و سپس وارد جامعه شوند.

وی اضافه کرد: بنابر فرمایش رهبری مبنی بر این که باید جوانان خودشان را آماده کنند و مسئولیت به دوش بگیرند، یکی از مصادیق آن شورای دانش آموزی است و این قشر  سرمایه های آینده استان هستند و در گام دوم انقلاب ضرورت دارد خودشان را برای قبول مسئولیت آماده کنند.

این مسئول با تاکید بر پرورش نقش های اجتماعی کارگروهی و تیمی در بین دانش آموزان گفت: هدف اصلی ایجاد شوراهای دانش آموزی کشف و پرورش استعداد دانش آموزان و تحکیم روابط اجتماعی برای حضو در آینده جامعه است.

رفیعی، با اشاره به کسب ۱۰۰ مقام فرهنگی و هنری توسط دانش آموزان مستعد استان زنجان در جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری ملی از افزایش ۴۵ درصدی فعالیت های جنبی در مدارس این استان خبر داد.

 جعفر گنج خانلو، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این مراسم گفت: در این دوره یکهزار و ۷۶۲ دانش آموز در شوراهای دانش آموزی سراسر استان انتخاب می شوند که در آموزش و پرورش پنج  تشکل فرهنگی، هنری و سیاسی و اجتماعی وجود دارد که دانش آموزان می توانند بنا به علاقه و استعداد خود در آنها حضور داشته باشند.

 

 
 
 
 
 

 

 
به اشتراک بگذارید :