7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۸:۵۰:۰۰
کد مطلب:  943272
باحضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان:
جشنواره صبحانه سالم در دبستان گل های آبیدر ناحیه یک سنندج برگزار شد

   دانش آموزان دبستان گل های آبیدر ناحیه یک سنندج با هدف ترویج و اصلاح الگوی تغذیه سالم، جشنواره صبحانه سالم را برگزار کردند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از ناحیه یک سنندج،  باحضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج، رئیس اداره سلامت اداره کل، اولیا، معلمان و دانش آموزان مراسم صبحانه ی سالم در دبستان گلهای آبیدر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم افشین خوش گوار، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان ضمن اشاره به کیفیت صبحانه ی دانش آموزان اظهار  داشت: صبحانه ی سالم در یادگیری دانش آموزان نقش مهمی ایفاء می کند.

خوش گوار با اشاره به تاثیرات منفی زندگی ماشینی در زندگی کودکان خطاب به اولیای آنان گفت: سعی کنید بچه هایتان به ورزش و تحرک عادت دهید چرا که با حذف ورزش زمینه بروز بیماری های مختلف را در بچه هایتان فراهم می آورید .

در ادامه سید فواد حسینی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج ضمن تشکر و قدردانی از حضور اولیاء در برنامه ی صبحانه ی سالم ، نقش مادران را در تغذیه سالم کودکان مهم دانست و خطاب به آنان گفت : صبحانه را از رژیم غذایی کودکانتان حذف نکنید و بچه هایتان را به صرف صبحانه عادت دهید تا در برنامه ی غذایی میان وعده ی خود به خوراکی های ناسالم و نامطمئن پناه نبرند .

حسینی به کمرنگ بودن نقش صبحانه در رژیم غذایی بعضی از دانش آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: کودکی که با شکم خالی و بدون صرف صبحانه به مدرسه می رود انرژی کافی برای آموزش ویادگیری دروس نخواهد داشت .

وی استفاده از مواد خوراکی غیر استاندارد را مخرب خواند وگفت: استفاده از نگهدارنده های ناسالم در بعضی از مواد غذایی باعث شیوع بیماری های مختلفی شده که متاسفانه سلامت کودکان مارا در معرض خطر قرار می دهد .

لازم به ذکر است که  پس از این مراسم در فضایی صمیمی دانش آموزان مدرسه بصورت نمادین صبحانه خود را تناول کردند .

به اشتراک بگذارید :