10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۱۲:۵۷:۳۸
کد مطلب:  943194
همزمان با سراسر کشور :
بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس استان کردستان برگزار شد

همزمان با سراسر کشور، دانش آموزان استان کردستان در بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی شرکت و نمایندگان خود را انتخاب کردند .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صبح امروز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج، تنی چند از مسئولین استانی و محلی، دانش آموزان و فرهنگیان، مراسم نمادین بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی در دبیرستان دوره اول شهید بهزاد اردلان ناحیه دو سنندج برگزار شد .

حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در این مراسم به بیان اهداف برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی پرداخت و گفت: در ماده3 آئین نامه اجرایی مدارس، شورای دانش آموزی یکی از ارکان‌ اصلی شوراهای‌ مدرسه‌ است و انتخابات شورای دانش آموزی تمرین شایسته سالاری است که دانش آموز بتواند در آینده بهترین ها را انتخاب کند.

نریمانی با بیان اینکه سال گذشته هزار و 810 شورای دانش آموزی در سطح استان تشکیل شده بود؛ گفت: 32 هزار و 962 نفر از دانش آموزان داوطلب عضویت در شورای دانش آموزی شدند که در نهایت 10 هزار و 238 نفر به عنوان اعضای اصلی انتخاب شدند.

هم چنین محمدسعید کنعانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج نیز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه امسال انتخابات شوراهای دانش آموزی با شعار "شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب" در مدارس برگزار می‌شود؛ گفت: این شعار در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) انتخاب شده است.

کنعانی انتخابات شورای دانش آموزی را جلوه ای از مشارکت مردمی و تمرین دموکراسی عنوان کرد و گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب بر مشارکت جوانان و دانش آموزان در تصمیمات و برنامه ها تاکید شده است.  

وی انتخابات شورای دانش آموزی را مدلی از برگزاری انتخابات مردم سالاری عنوان کرد و گفت: دانش آموزان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی، باید به حقوق دیگران احترام گذاشته و بدانند که تصمیم گیری جمعی بر خرد فردی ارجحیت دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری 32 هزار دانش آموز در مدارس ناحیه دو سنندج مشغول به تحصیل می باشند؛ گفت: شورای دانش آموزی در همه مدارس تشکیل و امروز همزمان با این مراسم انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس برگزار می شود.

وی در پایان به چالش های مهم در اجرای برنامه انتخابات شوراهای دانش آموزی نیز اشاره کرد و عدم آشنایی دانش آموزان منتخب با حدود اختیارات و وظایف خود، عدم اعتماد مدیران مدارس به شوراهای دانش آموزی، عدم توجیه دانش آموزان جهت برگزاری انتخابات استاندارد، فعال نشدن انجمن های زیر مجموعه شورای دانش آموزی، ارتباط یک سویه منتخبین با معاون پرورشی مدرسه و محدودیت اولیا برای مشارکت دانش آموزان در این فرایند را از اهم این مشکلات برشمرد.

گفتنی است در ادامه مراسم پس از قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی توسط یکی از دانش آموزان آموزشگاه، با حضور مسئولین انتخابات شورای دانش آموزی برگزار و دانش آموزان آرای خود را به صندوق های اخذ رای ریختند تا نمایندگان خود را انتخاب نمایند . 

به اشتراک بگذارید :