7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۱۴:۳۴:۵۵
کد مطلب:  942615
با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:
دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان برگزار شد

باحضور فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان با عنوان « شبکه معلم آینده ساز » در سنندج برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صبح امروز و با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، جانشین سازمان بسیج فرهنگیان کشور و مدیرکل آموزش و پرورش استان، دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان ویژه مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان و اعضای شورای کانون های بسیج فرهنگیان استان در سالن جلسات باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد.

سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه برای نیروهای مسلح قواعدی داریم که در دوره های آموزشی برای آنان تشریح می کنیم؛ گفت: ما در نیروهای مسلح به اصل« آمادگی رزم » معتقدیم و در آموزش و پرورش هم این اصول به خوبی قابلیت اجرا پیدا می کند.

وی افزود: معلم عنصر بی بدیلی است که می تواند بهترین انسان ها را تربیت می کند و اکثر افرادی که در حوزه نظامی برای کشور جان می دهند دست پرورده معلمان عزیز بوده اند.

  فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خداباوری و خدا محوری در امور را یکی از مهم ترین اصول « آمادگی رزم » و مشترک با آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: اگر محیط آموزشی معلمان مملو از خداباوری، خدا ترسی، دین باوری و دین محوری باشد؛ همه برنامه ها به درستی اجرا می شود. 

سردار رجبی توانمندسازی نیروی انسانی ، تعهد و کارگروهی کردن را از دیگر اصول « آمادگی رزم » عنوان کرد و گفت: در آموزش و پرورش نیز اگر این اصول به خوبی رعایت شود به اهداف نظام تعلیم و تربیت خواهند رسید.

وی در پایان با اشاره به اینکه با وجود انواع تحریم، جنگ تحمیلی هشت ساله و انواع تهدیدات که کشور را مورد هجمه قرار داده اند، گفت: خوشبختانه کشور در طراز بسیار خوبی قرار گرفته است و باید معلمان و آموزش و پرورش را در اول این طراز قرار گیرد .

قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز  در این نشست با تسلیت ایام اربعین حسینی، گفت: این دوره با عنوان « شبکه معلم آینده ساز» بر اساس مصوبه آخرین نشست ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان و همچنین در راستای اجرای تفاهم نامه وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بسیج مستضعفین، برگزار می شود و مقرر است این دوره آموزشی به تدریج به صورت گسترده در مدارس کشور اجرایی شود .

وی با بیان اینکه در راستای تاکیدات مقامات بالادستی، همه اقدامات و برنامه های آموزش و پرورش باید در چارچوب سند تحول بنیادین باشد؛ گفت: سند تحول، مبانی حرکت و نقشه راه آموزش و پرورش و مورد تایید نظام جمهوری اسلامی بوده و نباید خارج از این سند حرکت های زائد و انحرافی انجام شود .

محمد مومنی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کردستان نیز در ابتدای این نشست به بیان اهداف این دوره آموزشی  و توجیهی پرداخت و گفت: این دوره در راستای تحقق انتظارات مقام معظم رهبری
(مدظله العالی) و پیاده سازی مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این دوره آموزشی دو روزه خواهد بود؛ گفت: تشکیل کارگاه تخصصی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان با عنوان شبکه معلم آینده ساز، تشریح بیانیه گام دوم انقلاب توسط یکی از اساتید برجسته دانشگاه، روشنگری در خصوص جریانات تکفیری و برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص آسیب های اجتماعی و فضای مجازی مهم ترین برنامه های این دوره می باشد.

به اشتراک بگذارید :