14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۱۴:۳۳:۱۷
کد مطلب:  942614
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
همه برنامه ها و اقدامات آموزش و پرورش باید درچارچوب سند تحول بنیادین باشد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در جمعه مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و اعضای شورای کانون های بسیج فرهنگیان استان تاکید کرد که همه برنامه ها و اقدامات آموزش و پرورش باید درچارچوب سند تحول بنیادین باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان صبح امروز در  نیز در دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان با تسلیت ایام اربعین حسینی، گفت: این دوره با عنوان « شبکه معلم آینده ساز» بر اساس مصوبه آخرین نشست ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان و همچنین در راستای اجرای تفاهم نامه وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بسیج مستضعفین، برگزار می شود و مقرر است این دوره آموزشی به تدریج به صورت گسترده در مدارس کشور اجرایی شود .

قربانی با بیان اینکه در راستای تاکیدات مقامات بالادستی، همه اقدامات و برنامه های آموزش و پرورش باید در چارچوب سند تحول بنیادین باشد؛ گفت: سند تحول، مبانی حرکت و نقشه راه آموزش و پرورش و مورد تایید نظام جمهوری اسلامی بوده و نباید خارج از این سند حرکت های زائد و انحرافی انجام شود .

وی با اشاره به ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، گفت: برگزاری این دوره آموزشی بر اساس تبعیت از ساحت های شش گانه سند تحول و در راستای اجرای دو راهکار 11 و 13 یعنی فراهم نمودن بستر و زمینه ارتقاء بصیرت دینی، سیاسی و عقلانی فرهنگیان و توانمندسازی نیروی انسانی می باشد و با سه ساحت سند ارتباط مستقیم دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هدف از برگزاری این دوره توجیهی آموزشی را توانمند سازی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان و اعضای شورای کانون های بسیج فرهنگیان استان عنوان کرد و گفت: انتظار می رود شرکت کنندگان در این دوره بتواند مربی و تعلیم دهنده خوبی برای فرهنگیان و دانش آموزان استان شوند.

قربانی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود از سه هزار مدرسه، حدود هزار و 200  مدرسه وارد این شبکه شوند و شما عزیزان آغازگر این برنامه خواهید بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به برخی از آسیب های اجتماعی ناشی از فضای مجازی، رفتار های پرخطر، مسائل اخلاقی و اعتقادی و گرایش به مصرف مواد مخدر در جامعه که جوانان ما را تهدید می کند، برگزاری چنین دوره های آموزشی را لازم و ضروری دانست.

قربانی در ادامه گفت: طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان با عنوان « شبکه معلم آینده ساز » می خواهد با بهره گیری از نقش الگویی معلمان، دانش آموزانی متعهد، وظیفه شناس تربیت کند تا بخشی از چالش ها و مشکلات موجود در جامعه را کم رنگ و رفع کند .

به اشتراک بگذارید :