10 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۰۸:۱۰:۰۰
کد مطلب:  942103
قدردانی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان از همکاری وزیرآموزش‌وپرورش در برگزاری باشکوه اربعین حسینی

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در پیامی به نمایندگی ازکلیه دانش آموزان عضو انجمن‌های اسلامی از همکاری‌های وزیر آموزش‌وپرورش در برگزاری و حضور باشکوه دانش آموزان در اربعین حسینی قدرانی کرد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، متن پیام دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به شرح زیر است:

جناب آقای حاجی میرزایی

مقام محترم وزارت آموزش‌وپرورش

سلام‌علیکم

پیاده‌روی اربعین، حماسه است؛ حماسه عاشقی در سکوت، حماسه صبر و استقامت، حماسه ایثار و محبت، حماسه تحمل دشواری‌ها برای رسیدن به محبوب خدا و حماسه ایمان به پیامبر و اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است.

بدون تردید اربعین جزء عناصر زمینه‌ساز ظهور در عصر ما محسوب می‌شود و نقش سازمان‌بخشی، تسهیل گر و الهام‌بخش در این زمینه دارد و همواره کسانی که در این اتفاق عظیم سهم مشارکتی داشته‌اند موردعنایت و لطف ویژه حضرت حق و خاندان پاک رسول اکرم(ص) قرارگرفته‌اند.

بی‌شک تصمیم به‌جا، سازنده و قابل‌تقدیر وزارت آموزش‌وپرورش در موجه نمودن غیبت ایام زیارت اربعین نشان از باور قلبی وایمانی دستگاه تعلیم و تربیت دارد و بوی خوش و مبارک حرکت در مسیر تعالی سند تحول بنیادین را می‌دهد.

این درایت و هوشمندی موجبات افزایش دایره زائرین نوجوان اربعینی را فراهم نموده است که بی‌شک یکی از بهره‌برداران همین اقدام خوب، نظام تعلیم و تربیت در مدرسه است.

اعضای انجمن‌های اسلامی دانش آموزان نیز همچون سال‌های گذشته باقوت در مسیر بهشت فعالیت‌های فرهنگی، تربیتی خود را دنبال کرده، جمعی که رفتند موکب‌های خدمتگزاری سیار در طریق الحسین(ع) را به دوش کشیدند و از توفیق خدمت به دیگر زائرین بهره‌مند شدند و آنانی که مانند دلشان را نذر قدم‌های زینب(س) کرده و بسته‌های هدیه برای نوجوانان عراقی آماده کرده و خود را سهیم در جریان عظیم الهی اربعین کردند.

بدین‌وسیله ضمن تائید و تحسین این اقدام و تصمیم سنجیده به نمایندگی از کلیه دانش آموزان عضو انجمن‌های اسلامی از جنابعالی و همه‌ی دست‌اندرکارانی که در این امر خیر دست داشته‌اند تشکر و قدردانی کرده و از خداوند متعال توفیقات روزافزون همه‌ی عزیزان و زحمت کشان فرهنگی را مسئلت می‌نمایم.

همواره دعای گوی مسئولان دلسوز انقلاب اسلامی هستیم.

 الهم عجل لولیک الفرج

حسین تاریخی

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان

به اشتراک بگذارید :