22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۶:۲۱:۲۷
کد مطلب:  941869
دیدار قائم مقام وزیر در امور بین الملل و دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو با مدیرکل امور بین المللی وزارت امور خارجه

در دیدار قائم مقام وزیر در امور بین الملل و دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو با مدیرکل امور بین المللی وزارت امور خارجه صور ت گرفت:

          نحوه تعامل با سازمانهای بین المللی در راستای تأمین منافع جمهوری اسلامی ایران

در دیدار صبح روز دوشنبه 98/7/29 آقای دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران با آقای اسپری مدیرکل امور بین المللی، محیط زیست و توسعه پایدار در خصوص نحوه تعامل با سازمانهای بین المللی و از جمله آیسسکو در شرایط کنونی، بحث و تبادل نظر شد و طرفین بر استفاده حداکثری از ظرفیت این سازمانها در جهت پیشبرد اهداف علمی، آموزشی و  فرهنگی  کشورمان در سطح بین المللی به ویژه در گستره جهان اسلام تأکید کردند.

در این جلسه، آقای دکتر کریمی ضمن ارائه گزارش آخرین فعالیتهای انجام شده در این زمینه، از وزارت خارجه خواست تا همکاری لازم را در تسهیل تعاملات بین المللی وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون ملی آیسسکو  با دیگر کشورها و جهان اسلام، در چارچوب تأمین مصالح و منافع ملی کشور، بیش از پیش مساعدت نماید. طرفین همچنین در خصوص نحوه پرداخت حق عضویت سازمان آیسسکو بحث و تبادل نظر کردند و توافق شد که وزارت امور خارجه موضوع را از طریق مجاری قانونی ذیربط پیگیری نماید.

 در این دیدار که در محیطی صمیمی و با حضورکارشناسان ذیربط برگزار شد، آقای اسپری مدیرکل امور بین المللی وزارت خارجه بر همراهی و همکاری مستمر این وزارتخانه با امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون ملی آیسسکو تاکید کرد و خواستار ارتباطات و تعامل بیشتر این دو حوزه شد. وی اظهار امیدواری نمود که  این تعامل تنگاتگ و مستمر، نتایج مفید و پر باری را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه ای و بین المللی داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :