7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۴:۰۶:۵۵
کد مطلب:  941762
در جریان بازدید مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از اهر مطرح شد؛
تامین تجهیزات آموزشی برای بهبود کیفیت در مدارس شبانه روزی مناطق اهر، هریس و خواجه

صبح امروز دوشنبه 29 مهر ماه 98 مدیرکل آموزش و پرورش استان و هیئت همراه با حضور در شهرستان اهر با مسئولین دستگاه تعلیم و تربیت این شهرستان دیدار کرده و طی جلساتی به گفت و گو پرداخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی ضمن بازدید از اداره آموزش و پرورش این شهرستان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات این منطقه جلسه ی مشترکی با نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی و مدیران مناطق اهر، هریس و خواجه تشکیل داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: آموزش و پرورش مناطق اهر ، هریس و خواجه علی رغم محدودیت ها از کم حاشیه ترین و پر تلاش ترین مناطق استان محسوب می شوند و شاخص های آموزش و پرورش نشان دهنده این است که هر سه مناطق اهر، هریس و خواجه در مسیر رشد و پیشرفت قرار دارند.

وی با بیان اینکه برنامه و برنامه ریزی که پایه و اساس مجموعه آموزش و پرورش است در هر سه منطقه به صورت محسوس و ملموس مشهود است، تاکید کرد: ارتقای کیفیت تحصیلی و پوشش تحصیلی در این مناطق رضایت بخش بوده و این نشانگر پشتکار و همت مسئولین آموزش و پرورش این مناطق است.

به گفته ی پاشایی مبالغ و تجهیزات آموزشی برای بهبود کیفیت آموزشی در مدارس شبانه روزی این سه منطقه از طرف آموزش و پرورش استان در نظر گرفته شده است که بزودی  پرداخت خواهد شد.

تشویق مدیران مدارس برای بهره گیری بهتر از ظرفیت های منطقه

بیت الله عبداللهی نیز در این نشست یادآور شد: علی رغم مشکلات و محدودیت های مالی مسئولین آموزش و پرورش استان با عشق ، علاقه و انگیزه گره های دستگاه تعلیم و تربیت را باز می کنند.

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد: مدیران مدارس بایستی تشویق واختیار داده شوند تا بتوانند از ظرفیت ها ، پتانسیل و خیرین مناطق برای پیشرفت و ترقی منطقه ، استان و کشور  به نحو احسن استفاده کنند.

وی افزود: آموزش و پر‌ورش از دستگاه های مهم و اساس یک کشور است بنابراین مسئولین برای پیشرفت کشور وظیفه دارند به فکر حل مشکلات این مجموعه باشند.

برگزاری دوره های توانمند سازی نیروهای جدید الورود به صورت منظم در مناطق

عاشور اکرمی نیز در این جلسه گفت: رویکرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کیفیت بخشی به آموزش و پرورش است.

معاون آموزش متوسطه استان خاطرنشان شد: 76 نفر از منطقه اهر ، ۱۳ نفر خواجه و ۲۳ نفر هریس توانسته اند رتبه های زیر ۳ هزار کنکور سال ۹۸ را به خود اختصاص دهند و این نشان دهنده درایت و همت مسئولین این مناطق است.

فریده حقایی معاون آموزش ابتدایی استان  نیز در ادامه با تاکید بر اینکه شاخص های آموزش و پرورش استان در هر سه منطقه اهر ، هریس و خواجه از وضعیت خوبی برخوردار است، گفت: در کلیه مناطق  آموزش و پرورش استان دوره های توانمند سازی نیروهای جدید الورود به صورت منظم بر گزار می شود.

مریم خوشبخت رئیس اداره مدارس استثنایی آموزش و پرورش استان  نیز در گزارشی اعلام کرد: در اهر ۱۴۵ دانش آموز استثنایی و ۴۵ دانش آموز تلفیقی وجود دارد که بنا به کثرت دانش آموزان نیاز به فضای آموزشی بیشتری داریم.

احداث چهار مدرسه روستایی با 12 کلاس درسی در اهر

قادر رمضان پور نیز در این نشست بر اساس گزارشی گفت: در حوزه پرورشی شهرستان اهر توانسته است ۵۳ رتبه کشوری و استانی را به خود اختصاص دهد.

مدیر آموزش و پرورش منطقه اهر ادامه داد: برای ۹۵ درصد فرهنگیان منطقه اهر دوره های توانمند سازس و کار گاه های آموزشی در راستای ارتقای کیفیت آموزشی برگزار شده است.

وی خبر داد: چهار مدرسه شش ، چهار و دوکلاسه در روستاهای دامن آباد ، ملالار ، یایجلو و افیل توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

گفتنی است در پایان این جلسه  مدیرکل آموزش و پرورش استان از نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، مدیران آموزش و پرورش اهر، هریس و خواجه تقدیر کرد.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :