17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۳:۱۲:۲۱
کد مطلب:  941667
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از شبکه فارس خبر داد:
برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی در 5 هزار و 880 مدرسه در فارس

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: انتخابات شورای دانش‌آموزی در 5 هزار و 880 مدرسه و با حضور نزدیک به 557 هزار دانش‌آموز فارسی در سه دوره تحصیلی برگزار می‌گردد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از شبکه استانی فارس گفت: فلسفه وجودی شورای دانش‌آموزی آن است تا دانش آموزان از سنین پایین مشارکت را فراگرفته و در موضوعات اجتماعی داوطلب شده و بیاموزند که  سرنوشتشان را خود به دست‌گیرند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی در مدارس فارس هم‌زمان با سراسر کشور در روز اول آبان ماه ، گفت:  نزدیک به 5 هزار و 880  مدرسه در این انتخابات شرکت می‌کنند و به همین تعداد نیز شورای دانش‌آموزی خواهیم داشت .

وی بابیان اینکه، این انتخابات در دوره ابتدایی از پایه سوم تا ششم و در سایر مقاطع نیز در بین همه دانش آموزان برگزار می‌گردد، گفت: در این انتخابات  نزدیک به 557 هزار دانش‌آموز در فارس دارای شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد 313  هزار نفر دختر و بقیه پسر هستند .

نجفی افزود : درمجموع 137 هزار و 358  دانش‌آموز دختر و پسر کاندیدای انتخابات هستند که از این تعداد 43 هزار و 750 نفر به‌عنوان اعضای شورای دانش‌آموزی مدارس استان فارس انتخاب خواهند شد که از این تعداد نیز منتخبین نواحی، شهرستان‌ها و مناطق با حضور در انتخابات استانی این شورا، به‌عنوان نمایندگان فارس در انتخابات مجلس دانش‌آموزی کشور شرکت خواهند کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در ادامه با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان ، گفت: توسعه نظام تعلیم و تربیت، وابسته به بهره‌گیری از ظرفیت و توان اولیا و دانش آموزان است.

وی آموزش‌وپرورش را  گسترده‌ترین و فراگیرترین نهاد اجتماعی دانست و گفت : وظیفه تعلیم و تربیت فرزندان کار سختی است که به‌تنهایی از عهده یک دستگاه برنمی‌آید ،لذا  لازم است از تمام ظرفیت‌های برون‌سازمانی و همه نهادهای مرتبط با امر تعلیم و تربیت بهره برد.

نجفی تأکید کرد: بدون حضور خانواده‌ها تعلیم و تربیت ناقص است ، چراکه تربیت یک فرایند به‌هم‌پیوسته است و هیچ‌گاه نمی‌توان تربیت درون خانواده و مدرسه را جدای از هم دانست.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: ضروری است اولیا مدرسه از فرایندهای تربیتی درون خانه آگاه باشند که لازمه آن ارتباط منظم اولیا با مدرسه است  .

وی با اشاره به اینکه انجمن اولیا و مربیان در فارس بیش از 30 هزار عضو از مردم جذب می‌کند گفت : در آیین‌نامه‌های اجرای آموزش‌وپرورش ، انجمن اولیا و مربیان به‌عنوان یک رکن دیده‌شده و داری  ساختار و جایگاه قانونی  می‌باشد .

نجفی افزود : این نمایندگان به‌عنوان بازوان پرتوان آموزش‌وپرورش در کنار مدیران مدارس قرار می‌گیرند و درواقع یک‌نهاد مشورتی و معین هستند که جایگاه خوبی در بدنه آموزش‌وپرورش دارند .

وی آموزش خانواده‌ها را مهم‌ترین وظیفه انجمن اولیا و مربیان دانست و گفت : والدینی می‌توانند در امر تعلیم و تربیت یاریگر آموزش‌وپرورش باشند که از دانش و فهم بالایی برخوردار باشند و مهارت‌ها و توان‌های خوب تربیتی داشته باشند که بتوانند دانش آموزان را بشناسند و راهنمایی کنند و در مسائل آموزشی و تربیتی یار و یاور باشند .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به هزینه کرد نزدیک به 4 میلیارد ریال در بحث آموزش خانواده  افزود : اگر والدین ماهر و پرتوان داشته باشیم ارتقا کیفیت تعلیم و تربیت را به دنبال خواهد داشت و در این زمینه از حضور مدرسین متخصص در امر تعلیم و تربیت بهره بردیم .

به اشتراک بگذارید :