13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ ۱۳:۴۰:۳۱
کد مطلب:  pRFVKJaR
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در همایش گلستان خوانی ناحیه 3 شیراز تاکید کرد:
لزوم بهره گیری از متون ادب فارسی در تربیت دانش آموزان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: باید از گلستان سعدی و سایر متون ادبی کشورمان ،برای تربیت دانش آموزان بهره برد و مربیان می توانند از محتوای چنین آثاری ،بیشترین بهره را در تربیت نسل آینده ببرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و  پرورش فارس، علی عسکر جمشیدی ،در همایش پایانی  گلستان خوانی  ناحیه 3 شیراز گفت: طرح گلستان خوانی ،یکی از طرح های حوزه آموزش ابتدایی است که با قوّت و شدّت ،توسط مدیران  مدارس انجام شد و هم اکنون شاهد به بار نشستن بخشی از این تلاش ها  در ناحیه 3 آموزش و پرورش هستیم.

وی با تاکید بر لزوم مشارکت همه دانش آموزان در این طرح افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا  همه دانش آموزان بتوانند در این فعالیت شرکت کنند و گلستان خوانی در سراسر استان و در همه خانواده ها نهادینه شود.

جمشیدی با اشاره به نحوه اجرای این طرح در سطح استان ، افزود: طرح  گلستان خوانی ،نسبت به سایر برنامه های حوزه آموزش ابتدایی متفاوت بوده و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

وی تاکید کرد: دانش آموزان فارس به لحاظ همجواری با  شاعرانی همچون سعدی و حافظ ، لازم است از این گنجینه های ادب و هنر فارسی بهره داشته باشند و به عنوان سفیران استان در سایر نقاط کشور ، مبلغان خوبی برای فارس باشند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: انتخاب گلستان به عنوان  محور اصلی این برنامه، به دلیل  غنای این کتاب نفیس از نظر مبانی تربیتی و فرهنگی و اجتماعی است که در قالب پند و اندرز و حکایت  و برگرفته از قرآن و احادیث  بیان شده و به روح لطیف کودکان و نوجوانان بسیار نزدیک تر است .

وی با اشاره به اجرای بسیار خوب و شایسته دانش آموزان در ارائه گلستان سعدی افزود: باید از این کتاب و سایر متون ادبی کشورمان ،برای تربیت دانش آموزان بهره برد و مربیان می توانند از محتوای چنین آثاری ،بیشترین بهره را برای اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی و تربیت نسل آینده ساز  ببرند.

جمشیدی با تاکید بر اینکه "سعدی در مسائل تربیتی ،بیش از سایر شعرا تاثیر گذار بوده"  افزود: باعث افتخار است که اکنون گلستان خوانی نه تنها در مدارس ما، بلکه در  بسیاری از خانواده ها و در بین اولیای دانش آموزان نیز  رواج یافته است.

به اشتراک بگذارید :