14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ ۱۳:۳۹:۵۰
کد مطلب:  dchMr29b
رئيس اداره فني و حرفه اي وكاردانش آموزش و پرورش فارس خبر داد :
حضور 15 هزار نفری هنرجویان هنرستان های فارس، در رقابت های علمی – عملی و علمی کاربردی استان

رئيس اداره آموزش هاي فني و حرفه اي وكاردانش آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از 15 هزار هنرجوی هنرستان های فارس، در رقابت های علمی – عملی و علمی کاربردی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و  پرورش فارس، رضا امیری با اعلام این خبر  گفت: مرحله تئوری کشوری  مسابقات علمی عملی شاخه فنی و حرفه ای با  شرکت 141 نفراز دانش آموزان استان  و در قالب 25 رشته برگزار شد.

وی گفت: در شاخه کاردانش نیز  114 نفر از هنرجویان فارس ،در قالب 31 رشته در مسابقات تئوری علمی کاربردی  با هم به رقابت پرداختند .

امیری افزود: در مرحله اول این مسابقات که در دی ماه 94 برگزار شد، بیش از 15 هزار نفر از هنرجویان سال سوم هنرستان های فارس شرکت داشتند.

رئيس اداره فني و حرفه اي وكاردانش آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: مرحله دوم این مسابقات  نیز به صورت تئوری در سطح استان و با حضور 1920 دانش آموز در بهمن 94 برگزار شد.

وی با اعلام اینکه " مرحله علمی استانی این مسابقات نیز در اسفند ماه 94 و با حضور  400 نفر از  هنرجویان هنرستان ها ی فارس برگزار شد " افزود :مرحله تئوری و عملی استانی این مسابقات از مهمترین فعالیت های آموزشی در شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش می باشد  که با هدف کیفیت بخشی  آموزش برگزار می شود .

امیری با بیان اینکه " مسابقات تئوری کشوری این رقابت ها با حضور ناظرین وزارتی و استانی برگزار شد"  افزود :  این مسابقات با نظارت  و داوری 150 نفر از هنرآموزان کارشناسان و مدیران هنرستان ها و همکاری 200 نفر از عوامل اجرایی و به میزبانی 16 شهرستان و 35 هنرستان برگزار شد.

رئيس اداره فني و حرفه اي وكاردانش آموزش و پرورش فارس ضمن تقدیر از تلاش همه جانبه دست اندرکاران این مسابقات  در مناطق و شهرستان ها  در اجرای مطلوب این مسابقات گفت: نفرات برگزیده این مرحله از رقابت ها،به مرحله علمی کشوری که به میزبانی استان های کردستان و خراسان  رضوی  در اردیبهشت و  تیر ماه 95 برگزار خواهد شد راه خواهند یافت.

به اشتراک بگذارید :