10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۱:۰۲:۱۳
کد مطلب:  941479
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان:
مبنای برنامه های حوزه پرورشی و فرهنگی سند تحول بینادین است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در جمع معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق گفت: مبنای برنامه های حوزه پرورشی و فرهنگی، سند تحول بینادین است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صبح امروز با حضور حجت الله نریمانی، معاون پرورشی و فرهنگی استان و با هدف تبیین و تشریح برنامه های سال تحصیلی جدید، گردهمایی یک روزه معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق تابعه استان در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش پرورش کردستان در این نشست از فعالیت های معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق در طول سال گذشته تقدیر و تشکر کرد و گفت: خوشبختانه با همت مجموعه همکاران حوزه پرورشی از ستاد تا صف، سال گذشته توفیقات قابل تقدیری را در حوزه عملکرد فعالیت های پرورشی و فرهنگی داشته ایم .

وی در ادامه به برخی از موفقیت های حوزه پرورشی و فرهنگی در سال 97 اشاره کرد و راهیابی 99 نفر از دانش آموزان استان به مرحله ی کشوری مسابقات قرآن ، نماز ، احکام ، کسب 45  رتبه اول تا سوم کشوری در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری توسط دانش آموزان استان، کسب 9 رتبه اول تا سوم کشوری توسط دانش آموزان و فرهنگیان در مسابقات پرسش مهر ریاست محترم جمهوری و کسب رتبه برتر کشوری  شورا های دانش آموزی استان را از اهم این موفقیت ها برشمرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان طرح حفظ جزء سی قرآن کریم را یکی از برنامه های مهم و ارزشمند حوزه قرآن و عترت دانست و گفت: سال گذشته حدود 56 هزار نفر از دانش آموزان استان در در این برنامه معنوی شرکت کردند.

نریمانی در ادامه به بیان برنامه ها و سیاست های اولویت دار حوزه پرورشی و فرهنگی استان پرداخت و با بیان اینکه امسال بر اساس برنامه های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش 41 برنامه ذیل سند تحول بنیادین و شش ساحت این سند در مدارس اجرا خواهد شد؛ تاکید کرد: همه برنامه های این حوزه باید منطبق بر سند تحول تحول و در راستای اهداف سند باشد.

وی با اذعان به اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه امروزی ما یک واقعیت است؛ گفت: این آسیب ها در حوزه مسائل فرهنگی، دینی و عقیدتی و هویت ملی دانش آموزان را در معرض تهدید قرار داده است و ما متولیان وظیفه داریم که برنامه هایمان را بر اساس تقویت بنیه اعتقادی، مسائل فرهنگی و ملی دانش آموزان اجرایی کنیم .

معاون پرورشی و فرهنگی استان با اشاره به آسیب های فضای مجازی که بزرگترین تهدید برای دانش آموزان است؛ خاطرنشان کرد: برنامه های پرورشی و فرهنگی مدارس باید روحیه نشاط و شادی را در دانش آموزان تقویت کرده و جذابیت های لازم را داشته باشد.

نریمانی در ادامه به محورهای کلی برنامه های حوزه پرورشی و فرهنگی پرداخت و اجرای برنامه انتخابات شوراهای دانش آموزی در اول آبان ماه سال جاری را یکی از مهم ترین برنامه های این حوزه دانست و تاکید کرد: امسالانتخابات شوراهای دانش آموزی با شعار "شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب" در مدارس استان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شورای دانش آموزی، تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت جویی در مدارس است؛ از برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای دانش آموزی در مدارس نواحی یک و دو سنندج خبر داد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به نزدیکی راهپیمایی یوم الله 13 آبان، بر برنامه ریزی جهت حضور گسترده فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی و اجرای گروه های سرود دانش آموزی با موضوع استکبارستیزی در این مراسم تاکید کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب ( مدظله العالی)در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز مبنی بر اینکه نمازخانه ها را مزین به نماز خواندن جوانان و نوجوانان کنید؛ گفت: امسال اجلاسیه کشوری با عنوان « نماز و مدرسه» برگزار خواهد شد.

نریمانی از برگزاری اجلاسیه استانی نماز در 22 آبان ماه سال جاری خبر داد و تاکید کرد: شهرستان ها و مناطق نیز باید به طور جد این موضوع را پیگیری و اجلاسیه شهرستانی برگزار نمایند.

شرکت گسترده در جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی و تربیتی، مشارکت حداکثری در طرح حفظ جزء سی قرآن کریم، اجرای هرچه بهتر مسابقات فرهنگی هنری، مسابقات پرسش مهر 20، مسابقات قرآن ، عترت  و نماز، شرکت در جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی و تجارب برتر تربیتی از دیگر برنامه های مورد تاکید معاونت پرورشی و فرهنگی استان بود.

وی اجرای برنامه فرهنگی اردوی راهیان نور دانش آموزی را یکی دیگر از برنامه های مهم این معاونت عنوان کرد و با بیان اینکه سال گذشته، 25 هزار نفر از دانش آموزان در قالب اردوهای راهیان نوربه مناطق عملیاتی و یاد مانهای دفاع مقدس اعزام شدند؛ گفت: مرحله سوم اردوی راهیان نور از 11 آبان ماه شروع خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :