6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۰۹:۴۳:۲۷
کد مطلب:  941406
معاون آموزش متوسطه اداره کل در مراسم هفته پیوند اولیا و مربیان:
همکاری دو نهاد خانه و مدرسه در دست یابی به اهداف سند تحول بنیادین، مهم و حیاتی است

مراسم متمرکز گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان و بهداشت روان با حضور داود بهرامی معاون آموزش متوسطه اداره کل، اصغر ابراهیمی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان، عباس عزیزخانی مدیر آموزش و پرورش ابهر و سایر مدعوین، در محل سالن فرهنگسرای نور ابهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، داود بهرامی معاون آموزش متوسطه اداره کل در این مراسم، ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و تبریک هفته پیوند و بهداشت روان، گفت: همکاری دو نهاد خانه و مدرسه در دست یابی به اهداف سند تحول بنیادین بسیار مهم و حیاتی است.

بهرامی با تاکید بر لزوم  استفاده  از مشارکت اولیا در اجرای برنامه های مدارس، افزود: اولیا، سرمایه هایی گرانبها برای مدارس هستند و باید تلاش شود تا از این ظرفیت به نحو مطلویی در راستای ارتقای سطح علمی مدارس استفاده شود.

وی با بیان این که مشارکت اولیا نباید تنها معطوف به مسائل مادی شود، تصریح کرد: مدرسه موفق، مدرسه ای است که با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های علمی و تخصصی اولیا بستر رشد استعدادهای دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور را فراهم نماید.

معاون آموزش متوسطه اداره کل اظهار داشت: عوامل اجرایی مدارس باید زمینه جلب اعتماد و مشارکت حداکثری اولیا در برنامه های مدارس را فراهم نمایند.

بهرامی ادامه داد: بر اساس سند تحول بنیادین، کتاب و مدرسه به عنوان قسمتی از منابع آموزشی در نظر گرفته شده است و به همین جهت اولیا به عنوان یکی از عناصر تاثیر گذار در مدرسه، نقش اساسی در تکمیل فرآیند آموزشی دارند.

 

در ادامه عزیزخانی مدیر آموزش و پرورش ابهر ضمن قدردانی از اولیای مدارس در همکاری با مدیران و مشارکت در بازگشایی مطلوب مدارس در قالب پروژه مهر، اظهار داشت: تنها راه توسعه و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف توجه به آموزش و پرورش به عنوان مردمی ترین نهاد کشور است.

وی با اشاره به این که بر اساس سند تحول،تربیت دینی و اخلاقی،تربیت سیاسی و اجتماعی، تربیت زیستی و بدنی، تربیت هنری و زیبا شناختی،تربیت اقتصادی و حرفه ای و تربیت علمی و فناوری ساحت هایی هستند که تعلیم و تربیت دانش آموزان بر اساس آنها صورت می گیرد، اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت زمانی موفق است که بتواند در زمینه تمامی ساحت های تربیتی به کشف و پرورش استعدادها بپردازد و همکاری اولیا و مربیان تسهیل گر دستیابی به این اهداف است.

گفتنی است در پایان این همایش از مدیران مدارس فعال در حوزه انجمن اولیا و مربیان تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :