17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۱۲:۲۹:۱۷
کد مطلب:  940913
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در خنج خبر داد:
اختصاص سهمیه به کار گیری آموزش دهندگان جدید در سوادآموزی فارس

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت : با هماهنگی های به عمل آمده با سازمان نهضت سوادآموزی کشور ،برای به کارگیری آموزش دهندگان جدید در فارس ،سهمیه اختصاص خواهد یافت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در جلسه سوادآموزی قطب جنوب استان که به میزبانی شهرستان خنج برگزار شد، گفت: جلسات قطبی سواد آموزی با شعار "خواندن و بررسی گذشته جهت نوشتن و برنامه ریزی برای آینده" برگزار می گردد تا با بازخوانی برنامه ها و فعالیت های گذشته و بررسی موانع  و مشکلات آن بتوانیم نقشه راهی به روز و کارآمد برای آینده سوادآموزی ترسیم کنیم.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اجرای بخشنامه مشمولین طرح الحاقی افزود :بر اساس این بخشنامه تعدادی از آموزشیاران و آموزش دهندگان سوادآموزی که از سال 1379تا پایان 1391 با سوادآموزی همکاری داشته اند ،طبق شرایط مندرج در بخشنامه به صورت حق التدریس در آموزش و پرورش به کار گرفته شده اند.

وی افزود: این امر موجب شد تا سوادآموزی با کمبود نیرو روبه رو شود و بر همین اساس با هماهنگی های به عمل آمده با سازمان نهضت سوادآموزی کشور ،برای به کارگیری آموزش دهندگان جدید سهمیه اختصاص خواهد یافت.

 نوروزی گفت: هدف اصلی از اجرای طرح های مکمل سوادآموزی مانند طرح خواندن با خانواده،حلقه های کتابخوانی، دوره آموزشی ISDL  و ... ایجاد علاقه مندی در سوادآموزان و افزایش  و ارتقاء نگهداشت آنان در سوادآموزی و شرکت در امتحانات پایانی است و کارشناسان باید اجرای این طرح ها را به طور جدی پیگیری نمایند.

گفتنی است در جلسه سوادآموزی قطب جنوب استان ،کارشناسان ادارات لارستان، خنج، اوز، گراش، بیرم، اشکنان، لامرد، مهر، گله دار، علامرودشت، قیر و کارزین ، جویم و بنارویه و فیروزآباد حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :