10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۱۱:۲۳:۲۲
کد مطلب:  940818
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان :
آیین‌نامه جدید اردوهای دانش‌آموزی ابلاغ شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان از ابلاغ آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی مصوب نشست 965 شورای عالی آموزش و پرورش از 17 مهر ماه 98 به شهرستان ها و مناطق تابعه استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، حجت الله نریمانی، معاون پرورشی و فرهنگی استان با اعلام این خبر گفت: در این آیین‌نامه تاکید شده است که برنامه اردوها به صورت مدرسه‌ای، شهرستانی، استانی، قطبی و کشوری اجرا می‌شود.

وی افزود: مجوز اردوی داخل شهرستان در شورای مدرسه، خارج از شهرستان و در محدوده استان در شورای مدرسه و اداره آموزش و پرورش و بیرون استان در اداره کل آموزش و پرورش استان صادر می‌شود.

به گفته نریمانی: همچنین مجوز برگزاری اردوهای قطبی و کشوری از سوی معاونت‌ها، سازمان‌ها و مراکز مربوط در وزارت آموزش و پرورش صادر می‌شود و برنامه‌های اجرایی آن قابل تفویض به استان میزبان است.

معاون پرورشی و فرهنگی استان خاطرنشان کرد: در این آیین‌نامه آمده است که برگزاری اردو در ایام برگزاری امتحانات و یک هفته قبل از آن ممنوع است، همچنین برگزاری اردوی یک روزه خارج از محدوده شهرستان در دوره‌های اول و دوم ابتدایی، مجاز خواهد بود و در دوره پیش‌دبستانی ممنوع است.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از این آیین‌نامه آمده که برگزاری اردوی دانش‌آموزی از سوی سایر دستگاه‌های اجرایی،‌ نهادها و سازمان‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی، منوط به احراز صلاحیت و گرفتن مجوز از آموزش و پرورش است.

نریمانی به با اشاره به بخش ایمنی این آیین‌نامه، گفت: دانش‌آموزان و عوامل اجرایی اردو باید از بیمه حوادث و درمان برخوردار باشند و گرفتن رضایت‌نامه کتبی ولی یا قیم قانونی دانش‌آموز الزامی است. وسایل نقلیه مورد استفاده الزاماً باید از شرکت‌های مسافربری معتبر تأمین شودو حرکت وسایل نقلیه اردویی در شب و شرایط آب و هوایی نامناسب ممنوع است.

به گفته نریمانی، آیین‌نامه پیش‌بینی کرده که اعتبارات مورد نیاز اردوها نیز از محل بودجه عمومی، مشارکت اولیای دانش‌آموزان، کمک‌های خیرین، دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای برون‌سازمانی و اجرای قانون شوراهای آموزش و پرورش تامین شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با تاکید بر اینکه برای هر برنامه اردویی یک پرونده اختصاصی باید تشکیل و در محل دفتر آموزشگاه نگهداری شود؛ تصریح کرد: تهیه کتابچه دستورالعمل جدید برگزاری اردوهای دانش آموزی برای تمام مدارس مستقل شهری و روستای استان ضروری می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :