7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۱۱:۱۶:۳۶
کد مطلب:  940815
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی استان در بازدید از مدارس غیردولتی زنجان:
مدارس غیر دولتی مصداق عینی مشارکت مردم در آموزش و پرورش/توسعه مشارکت های مردمی، زمینه ساز بهبود کیفیت آموزشی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش زنجان به همراه رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی استان و کارشناس مسئول مشارکت های مردمی آموزش و پرورش ناحیه 2، ضمن بازدید از مدارس غیردولتی استان، به بررسی مسائل و مشکلات این مدارس پرداختند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسین حسنلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان در بازدید از مدارس غیردولتی بهارستان و امام حسن مجتبی(ع)، با اشاره به محوریت سند تحول بنیادین در برنامه سالانه و راهبردی آموزش و پرورش استان گفت: تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با مشارکت فعال مردم در این نهاد تاثیرگذار امکان پذیر است.

حسنلو مشارکت مردم در آموزش و پرورش را برای تربیت صحیح دانش آموزان ضروری دانست و اظهار داشت: باید زمینه ای فراهم ساخت تا همه اولیا حضور فعال در مدرسه داشته باشند تا بتوان آموزش و پرورش مطلوب و مناسبی برای آینده سازان ایران اسلامی فراهم نمود.

وی توسعه مدارس غیردولتی را یکی از نمودهای اصلی مشارکت در آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: بهبود وضعیت آموزش و پرورش کشورمان نیازمند مشارکت همه جانبه مردم است و با توجه به مشارکت مدارس غیردولتی در حوزه تعلیم و تربیت، این مدارس بار مالی بسیاری را از دوش آموزش و پرورش برداشته است و با فعالیت مطلوب خود به نظام آموزشی کشور کمک شایانی نموده است.

 

حسنلو با اشاره به اهمیت توجه به ارتقای کیفیت آموزشی در کلیه مدارس استان گفت: کیفیت آموزشی مهمترین خواسته اولیا از همه مدارس به ویژه مدارس غیردولتی است که در این زمینه ضروری است مدیران محترم این مدارس با استفاده از آخرین یافته های حوزه علوم تربیتی نسبت به ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس اهتمام لازم را معمول دارند.

 

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان در پایان، توسعه مشارکت های مردمی را زمینه ساز بهبود کیفیت آموزشی دانست و بر توسعه کمی و کیفی مدارس غیردولتی تاکید نمود.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :