10 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۹:۲۰:۲۱
کد مطلب:  940651
رئیس اداره مشاوره استان در جلسه توجیهی برنامه های بهداشت روان برای مشاوران:
الگوهای مناسبی برای دانش آموزان باشیم

جلسه توجیهی برنامه های بهداشت و روان برای مشاورین خرمدره برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در ابتدای جلسه لعیا جعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرمدره، ضمن عرض خیر مقدم، عملکرد مشاوران را در اجرای برنامه ها به ویژه بهداشت روان و هدایت تحصیلی بسیار مثبت و قابل تقدیر توصیف کرد.

در ادامه مهدی نیکخواه رئیس اداره مشاوره، جذب مشارکت درون بخشی و بین بخشی با سایر ارگانها و ادارات ذیربط را در اجرای برنامه های مشاوره ای به ویژه بهداشت روان مهم و ضروری دانست و خاطر نشان کرد:  برای اجرای موثر برنامه ها با توجه به گستردگی تنوع موضوعات بهداشت روان، همکاری سایر ادارات و نهادها ضروری است.

نیکخواه عمده ترین هدف بهداشت روان را افزایش آگاهی ،ایجاد تغییرات مثبت در دانش و نگرش نسبت به سلامت روان و تغییر و اصلاح سبک زندگی عنوان کرد.

وی افزود: آموزش مهارتهای زندگی و فضیلت های منشی و روانشناختی در جهت ارتقای سطح بهداشت روان دانش آموزان و خانواده ها و کسب توانمندیهای پایه در طراحی مسیر زندگی بسیار مهم و سودمند می باشد.

رئیس اداره مشاوره استان با اشاره به شعار امسال با عنوان "ارزش زندگی کردن را به دانش آموزان بیاموزیم" اظهار داشت: انتظار می رود ارزش والای انسانی و فضیلت های منشی و اخلاقی از قبیل صداقت، بخشش، مروت، تواضع، امانتداری، سپاسگذاری،  دوست داشتن و مهربانی، توکل، امیدواری و معنویت را به دانش آموزان بیاموزیم و خودمان نیز الگوهای مناسبی برای دانش آموزان باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :