3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ ۱۴:۵۶:۵۱
کد مطلب:  939595
دومین نشست توجیهی طرح ها و برنامه های حوزه زنان
مینایی پور مشاور وزیر آموزش و پرورش : کارکرد ها و مطالعات حوزه زنان باید تقویت گردد.

دومین نشست توجیهی طرح ها و برنامه های حوزه زنان با حضور مشاوران 8 استان در دفتر مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان ستاد برگزار شد

مینایی پور مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان در ابتدای این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی ، از زحمات مشاوران در استان ها تقدیر و تشکر کرد .

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت نقش حوزه زنان در استان ها، عنوان کرد مشاوران حوزه زنان باید در استان ها آمار و ارقام دقیقی از موضوعات مربوط به حوزه زنان را داشته باشند چرا که این آمار و ارقام می تواند در تصمیم سازی های استانی بسیار حائز اهمیت باشد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش بیان کرد که باید تلاش کرد تا اهمیت جایگاه زنان در کشور نهادینه گردد لذا باید در همین راستا کارکرد ها و مطالعات حوزه زنان تقویت گردد.

برگزاری دوره آموزشی ویژه مطالعات حوزه زنان از برنامه هایی است که مینایی پور به آن اشاره کرد و تاکید داشت که مشاوران امور زنان نباید نگاه اجرایی در برنامه ها داشته باشند بلکه باید در حوزه های مختلف تعلیم و تربیت زنان فرهنگی  و دختران دانش آموزش نقش مطالبه گری ، مشورتی و سیاست گذاری را ایفا کنند  .

در ادامه این نشست باغستانی معاون  حوزه زنان عنوان کرد تشکیل اتاق فکر و کارگروه مشورت موضوعی از الزامات حوزه زنان در استان های می تواند باشد .وی به مواردی چون شاخص های عدالت جنسیتی ، ارتقای دانش زنان ، برنامه ریزی حساس به جنس و تهیه اطلس زنان در استان ها  نیز در این نشست  اشاره داشت.

همچنین در این نشست معروفی رئیس گروه دختران در امور زنان ضمن تقدیر از زحمات همکاران در استان ها به مواردی همچون ماده 102 برنامه توسعه در خصوص آموزش و مشاوره قبل ، حین و بعد ازدواج جوانان، نقش حوزه زنان در زیر نظام های سند تحول ، عناوین برنامه های سال 98  اشاره داشت و تاکید کرد که مشاوران امورزنان در استان ها  باید تعاملات مثبت وسازنده درون و برون استانی را داشته باشند.

در پایان این نشست مشاوران امور زنان استان ها به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص مطالب مطروحه پرداختند .

شایان ذکر است این نشست از ساعت 9 صبح لغایت 15 عصر روز چهارشنبه 24 مهرماه در حوزه ستاد برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :