19 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۱۱:۵۹:۱۳
کد مطلب:  938598
کارگاه آموزش تخصصی حرکات اصلاحی برگزار شد

کارگاه آموزش تخصصی حرکات اصلاحی با محوریت آموزش والدین در پژوهشکده ملا صدرا با حضور نمایندگان معلمان تربیت بدنی مناطق 14 گانه استان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان،لیلا اسلامی کارشناس مسئول تربیت بدنی دختران استان عنوان کرد: به دلیل فقر حرکتی و عادات غلط زندگی، بیش از ۸۵ درصد از مردم (به ویژه دانش آموزان) به ناهنجاری های بدنی دچار هستند.

اسلامی گفت: گسترش شهرنشینی، صنعتی شدن و استفاده از ماشین آلات به جای نیروی عضلانی منجر به کاهش فعالیت های بدنی در انسان شده و انواع ناراحتی های جسمانی و روانی را به دنبال دارد.

وی اضافه نمود: برگزاری جلسات آگاهی بخشی در انجمن های اولیا و مربیان مدارس ضرورت دارد و همکاران محترم و پر تلاش تربیت بدنی نیز دانش آموزان را با فرهنگ درست وصحیح عادات زندگی، آشنا سازند و اهمیت حرکات اصلاحی را برای دانش آموزان و اولیا تشریح کنند تا در آینده شاهد سلامتی، زیبایی و بقای عمر افراد جامعه باشیم و از ظرفیت مدارس می توان در ارائه خدمات جامع مشاوره ای و تربیتی بهره برد.  

شایان ذکر است، غربالگری ها در سطح جامعه مخصوصا مدارس نقش بسیار مهمی در شناخت ناهنجاری ها و اطلاع رسانی به افراد دارد که از اهداف برگزاری این دوره می باشد.

 

گفتنی است: این کارگاه به مدت 3 ساعت با حضور مدرسین متخصص با شرکت 50 نفر ازهمکاران تربیت بدنی مناطق 14 گانه در پژوهشکده ملا صدرا برگزار گردید تا شرکت کنندگان در این دوره با حضور درجلسات آموزش خانواده  مناطق والدین دانش آموزان را آموزش دهند .

به اشتراک بگذارید :