17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۰۹:۰۰:۵۳
کد مطلب:  938395
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس تأکید کرد:
سلامت و نشاط دانش آموزان در مدارس در اولویت قرار گیرد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس گفت: معاونین پرورشی و تربیت‌بدنی باید زمینه‌ساز آموزش و تربیت دانش‌آموزانی بانشاط، سالم، موحد، باتجربه، شجاع، صلح‌جو، عدالت‌خواه، قانون‌مدار و درمجموع آماده‌ی ورود به زندگی شایسته فردی و خانوادگی باشند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، احمدعلی قهرمانی در جمع معاونین پرورشی و تربیت‌بدنی ادارات آموزش‌وپرورش سراسر فارس در مشهد مقدس ،گفت: تعلیم و تربیت هر جامعه‌ای بر پایه‌ی اعتقادات و، ارزش‌ها و فرهنگ آن جامعه استوار است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس ،تعلیم و تربیت را تحقق‌بخش حیات طیبه در جامعه عدل جهانی و تمدن اسلامی ایرانی عنوان کرد و گفت:  مهم‌ترین زیرساخت‌های تعالی و پیشرفت همه‌جانبه کشور و ابزار جدی برای ارتقا سرمایه انسانی شایسته در عرصه‌های مختلف تعلیم و تربیت است.

وی گفت: در فرایند تعلیم و تربیت‌معلم نقش هدایت‌کننده و اسوه‌ای امین و بصیر دارد و مؤثرترین عنصر در تحقق مأموریت‌های نظام تعلیم و تربیت است.

قهرمانی افزود : در این روند مدرسه جلوه‌گاه تحقق مراتب حیات طیبه ،کانون عرضه خدمات و فرصت‌های برابر تعلیم و تربیت، و زمینه‌ساز درک و اصلاح موقعیت توسط دانش آموزان و تکوین و تعالی‌بخش هویت آنان است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس تأکید کرد: معاونین پرورشی و تربیت‌بدنی به‌عنوان بازوان توانمند در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت ،در راستای تحقق اهداف  سند تحول بنیادین،  باید زمینه‌ساز آموزش و تربیت دانش‌آموزانی بانشاط، سالم، موحد، باتجربه، شجاع، صلح‌جو، عدالت‌خواه، قانون‌مدار و درمجموع آماده‌ی ورود به زندگی شایسته فردی و خانوادگی باشند.

در این گردهمایی، معاونین پرورشی و تربیت‌بدنی ادارات آموزش‌وپرورش فارس ضمن ارائه نقطه نظرات ، انتقادات و پیشنهاد‌ها خود ،به بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه کاری خود پرداختند و روسای ادارات سلامت و تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی نیز ضمن ارائه برنامه عملکردی حوزه کاری خود در سال تحصیلی جدید، به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ گفتند.

به اشتراک بگذارید :