23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۱۴:۳۹
کد مطلب:  937058
مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان:
المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای به عنوان راهی به سوی المپیک به زودی در مدارس آغاز می‌شود

ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار زنجان، مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان و سایر اعضای این شورا در سالن اجتماعات معلم شهید محمد حسین تجلّی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان، در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی این روز را رویداد بزرگ تاریخی خواند و افزود : یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین،ساحت زیستی و بدنی است که در این قالب المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای به عنوان راهی به سوی المپیک به زودی در مدارس آغاز می‌شود.

رفیعی در ادامه افزود: برای برگزاری هر چه بهتر این المپیاد نیازمند یاری سایر دستگاه‌ها هستیم.

وی در رابطه با برگزاری المپیادهای درون‌مدرسه‌ای، اظهار کرد: چهره‌های ورزشی و شخصیت‌های بزرگ ورزشی عمدتا فعالیت‌های خود را از آموزش ‌و پرورش آعاز کرده‌اند و قطعا سلامت و تندرستی نسل جدید برای نظام جمهوری اسلامی اهمیت دارد و در آموزش‌ و پرورش به این موضوع توجه خاص می‌شود.

این مقام مسئول ضمن اعلام آمادگی و ظرفیت این دستگاه به منظور راه اندازی خانه ورزش در روستاها تصریح کرد: در سند تحول، مدرسه کانون تحول جامعه است و اهالی جامعه می توانند در مدارس ورزش کنند.

وی در ادامه به منظور نهضت ساخت و تجهیز فضاهای ورزشی در استان پیشنهاد داد:فضاهای آموزشی  استان توسط اداره کل ورزش و جوانان تجهیز و در نوبت صبح در اختیار دانش‌آموزان و در نوبت عصر در اختیار اهالی روستا قرار گیرد.

رفیعی در پایان: با اشاره به نیمه‌ کاره بودن پروژه استخر دانش‌آموزی در زنجان بیان کرد: استان زنجان تنها استان فاقد استخر دانش‌آموزی در کشور است که نیاز است با تامین اعتبار لازم این استخر تکمیل و آماده بهره برداری شود.

به اشتراک بگذارید :