13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۰۲:۳۴
کد مطلب:  936468
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس در مرودشت تأکید کرد:
اولویت شاداب سازی فضای کلاس و مدرسه / لزوم توجه به مبانی اعتقادی در آموزش دانش آموزان

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس بابیان اینکه محور توسعه هر جامعه‌ای آموزش‌وپرورش است اظهار کرد: برخلاف تفکر عموم، هزینه در آموزش‌وپرورش نوعی سرمایه‌گذاری است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، محمد فیاض پور در گردهمایی معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی قطب شمال استان در مرودشت گفت:توجه به مبانی اعتقادی و مذهبی باید محور آموزش دانش آموزان باشد.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به نقش مؤثر معلمان در تغییر نگرش عمومی نسبت به فرآیند تعلیم و تربیت عنوان کرد: اگر معلمان اطلاعات و دانش خود را روزآمد سازند و به مسئولیت خطیر و بزرگی که در آموزش‌وپرورش دارند آگاه باشند، قطعاً شاهد تغییرات شگرفی در حوزه آموزش‌وپرورش خواهیم بود.

وی هدف از برگزاری جلسات قطبی در حوزه ابتدایی را ایجاد همدلی و طرح گفتمانی سازنده و اثربخش دانست و  گفت: شاداب سازی کلاس‌ها و فضای مدرسه باید در اولویت باشد.

فیاض پور تأکید کرد: اجرای برنامه گلستان خوانی چون سالیان گذشته همراه با تغییراتی کوچک ادامه‌دار خواهد بود.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس همچنین با حضور در جمع مدیران ابتدایی شهرستان مرودشت تأکید کرد: هدف اصلی آموزش‌وپرورش تربیت دانش آموزان منطبق بر ساحت‌های ترسیم‌شده در سند تحول بنیادین است.

وی وظیفه مدیران را تزریق انگیزه و اشتیاق در بین معلمان و دانش آموزان عنوان کرد و گفت: مدیران باید با مدل‌های مدیریتی روز آشنا باشند و بسته به موقعیت پیش‌آمده از آن استفاده نمایند.

فیاض پور با اشاره به اهمیت اقتباس و الگوبرداری از روش‌ها و متدهای درست و علمی، اظهار کرد: این الگوبرداری‌ها نباید منجر به تقلید محض گردد، چراکه مسائل تربیتی بسیار حساس و منحصربه‌فرد هستند و ترسیم الگویی واحد برای آن غیرممکن است و این نوع تقلید آفت خانمان‌سوز مسائل تربیتی است .

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان مرودشت نیز ضمن بر لزوم افزایش نظارت میدانی و غیرحضوری در مدارس تأکید کرد و گفت : با حضور مستمر و برنامه‌ریزی‌شده در مدارس می‌توان انگیزه لازم را در معلمان و دانش آموزان ایجاد کرد.

مرتضی چراغی گفت: مدیران و معلمان ما باید به مباحث و عناوین مطروحه در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش مسلط باشند و در راستای آن حرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :