17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۲:۲۹:۳۷
کد مطلب:  936163
با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در جهرم انجام شد:
افتتاح مجتمع آموزشی خیر ساز آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: مدرسه شکل‌دهنده آینده جامعه و عاملی مؤثر در ارتقاء کیفیت آموزشی و پرورشی دانش آموزان است و هر چه کیفیت این فضا بیشتر باشد، تعلیم و تربیت نیز باکیفیت‌تر خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین افتتاح مجتمع آموزشی فرهنگی آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی در شهرستان جهرم گفت  :  نیروی انسانی و تجهیزات از عوامل مؤثر در ارتقاء کیفیت نظام تعلیم و تربیت است و در کنار آن فضای آموزشی نیز از عوامل مؤثر و تعیین‌کننده در ین زمینه است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم ساخت مدارس باکیفیت و فضای بانشاط ، گفت: آینده سرزمین ما به همین مدارس بستگی دارد و بر اساس سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش،مدرسه شکل‌دهنده آینده جامعه و عامل مؤثر در ارتقاء کیفیت آموزشی و پرورشی دانش آموزان  است و هر چه کیفیت این فضا بیشتر باشد، تعلیم و تربیت نیز باکیفیت‌تر خواهد بود.

وی گفت:در زیر نظام‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین شامل ؛مدیریت و رهبری، برنامه درسی، تأمین منابع مالی، تأمین فضا و تجهیزات آموزشی و زیر نظام  پژوهش و ارزشیابی ، بر اساس رویکرد نوین آموزش‌وپرورش به تعلیم و تربیت  ، فضا و تجهیزات از جایگاه خاصی برخوردار است و باید در عرصه ساخت فضاهای آموزشی ، پرورشی و ورزشی به دنبال تحولات مثبت باشیم.

نجفی با اشاره به استاندارد پیش‌بینی‌شده 8 متر فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز در سند تحول بنیادین ، گفت:هم‌اکنون در استان فارس میانگین سرانه فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز پنج و 2 دهم مترمربع است که تا رسیدن به این نقطه مطلوب فاصله‌داریم.

وی فرسودگی مدارس در استان را یکی از چالش‌های مهم آموزش‌وپرورش فارس دانست و گفت: هم‌اکنون یک هزار و  800 فضای آموزشی در فارس تخریبی است و برای ساخت این تعداد نیازمند هزینه‌ای بالغ‌بر یک هزار میلیارد تومان هستیم  که در کنار اعتبارات دولتی، حضور خیرین و تعهد آن‌ها برای ساخت مدارس امیدوارکننده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس یادآور شد: هم‌اکنون از 420 فضای آموزشی در حال ساخت داستان، بیش از 120 فضا توسط خیرین در دست احداث است .

وی بر لزوم توجه به سرانه فضاهای ورزشی در کنار آموزشی تأکید کرد و گفت: باوجود کاستی‌های طی چند سال گذشته  ، هدف‌گذاری‌هایی برای رفع کمبود در این بخش نیز شده به‌نحوی‌که هم‌اکنون ساخت بیش از ده‌ها زمین چمن مصنوعی و استخر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان جهرم نیز گفت : مجتمع آموزشی فرهنگی آیت اله شب‌زنده‌دار جهرمی دارای  5 بخش و 2 واحد آموزشی است که در زمینی به متراژ7  هزار مترمربع و زیربنای 6 هزار مترمربع بااعتباری بالغ‌بر 120 میلیارد ریال ساخته‌شده و ظرفیت پذیرش نزدیک به 700 دانش‌آموز را دارد.

مهدی نیک فر افزود: این مجتمع آموزشی زیر نظر موسسه خیریه نیک اندیشان توسعه فرهنگ(ناتف) و با پی گیری وزیر ارتباطات، محمدجواد آذری در مدت دو سال ساخته‌شده و مجهز به زمین چمن مصنوعی به متراژ800 مترمربع، سرایداری و سالن مجهز ورزشی به متراژ 800 مترمربع است وتمامی کلاس‌های این مجتمع آموزشی مجهز به برد هوشمند و فیبر نوری می‌باشد .

وی همچنین گفت: این مجتمع آموزشی دارای آزمایشگاه مجهز نمازخانه و سالن امتحانات نیز می‌باشد و تمامی 28 کلاس‌ها درس آن  نیز دارای خط تلفن سانترال هستند.

نیک فر همچنین گفت: در زمان حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در شهرستان جهرم،علاوه بر این مجتمع آموزشی ، یک کلاس بازی و یادگیری نیز در مدرسه ابتدایی شهید منصور محبوبی این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که در فضایی به متراژ 56 مترمربع و با هزینه کرد 20 میلیون تومانی ،توسط یکی از خیرین جهرم آماده و تجهیز شده است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان جهرم همچنین گفت: در مدرسه ابتدایی فاطمیه ضیغمی جهرم نیز یک کلاس درس تربیت‌بدنی در متراژ 160 مترمربع و بااعتبار 30 میلیون تومان توسط  معاونت تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان راه‌اندازی شده که مجهز به خانه ژیمناستیک و امکانات صخره‌نوردی است.

 خاطرنشان می‌شود در سفر مدیرکل آموزش‌وپرورش به شهرستان جهرم، آقایان حیدری و قهرمانی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل، غلامی و شعبانی روسای ادارات سمپاد و روابط عمومی اداره کل نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :